• Baik cirkus, Cvirka!

  Baik cirkus, Cvirka!

  Aleksa, G. Baik cirkus, Cvirka! : romanas. – V. – [Vilnius] : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2021]. – 221 p.

  Tai biografinis romanas apie talentingą rašytoją ir politinį veikėją Petrą Cvirką (1909–1947). Nors P. Cvirka susilaukia kontroversiškų vertinimų ir šiomis dienomis, knygos autorius Gasparas Aleksa rašytoją vaizduoja kaip sudėtingo likimo žmogų, atskleisdamas įvairias jo gyvenimo detales ir įvykių aplinkybes. 1947-ieji. Gegužės pirmoji. Tiksi paskutinės rašytojo Petro Cvirkos gyvenimo valandos.

  Skaityti daugiau...

 • Šunų aikštelė

  Šunų aikštelė

  Oksanen, Sofi. Šunų aikštelė : romanas. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2021]. – 397 p.

  Pagrindinė veikėja Olenka, nesėkmingai susiklosčius modelio karjerai, grįžta namo į Ukrainą, kur jos laukia nepriteklių spaudžiama šeima. Likimas Olenką suveda su šių dienų verslu: pagalbinio apvaisinimo klinikai pardavusi kiaušialąstes, per savo sumanumą netrukus gauna darbą agentūroje, telkiančioje donores bei surogatines motinas ir sparčiai kyla aukštyn.

  Skaityti daugiau...

 • Origins : kaip žemė mus sukūrė

  Origins : kaip žemė mus sukūrė

  Dartnellas, L. Origins : Kaip žemė mus sukūrė. – Vilnius : Alma littera, 2021. – 349 p. : iliustr.

  Nuo pirmųjų kultūrinių augalų kultivavimo iki moderniųjų valstybių susikūrimo: Origins nušviečia nepaneigiamą ir akivaizdžią Žemės planetos įtaką formuojantis civilizacijoms.
  Kai kalbame apie žmonijos istoriją, visų pirma kalbame apie iškilius valdovus ir vadovus, masinę migraciją ir lemtingus karus. Tačiau ar kada susimąstėme, kokios įtakos mūsų likimui turėjo pati Žemės planeta? Koks yra ryšys tarp Himalajų ir Žemės orbitos arba Britų salų susiformavimo?

  Skaityti daugiau...

 • Rigelio akys

  Rigelio akys

  Jacobsen, Roy. Rigelio akys : romanas. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2021]. – 247 p.

  Ilgas karas baigėsi ir Ingrida palieka salą. Ji keliauja ieškoti savo dukros tėvo. Rusų kareivis Aleksandras, išgyvenęs „Rigelio“ laivo katastrofą ir atsidūręs Ingridos glėbyje, dingo bandęs kirsti kalnus ir bėgti į Švediją. Ingrida seks jo pėdomis. Šiandien tamsios jos vaiko akys – vienintelis įrodymas, kad Aleksandras egzistavo.

  Skaityti daugiau...

Puslapis 1 iš 229