• Nutapyta žodžiais: Vilniaus prisiminimai

  Nutapyta žodžiais: Vilniaus prisiminimai

  Bak, Samuelis. Nutapyta žodžiais : Vilniaus prisiminimai. – Vilnius : Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras : Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus, 2020. – 466 p. : iliustr.

  Pasaulyje žinomo litvakų menininko Samuelio Bako jaudinantys prisiminimai apie vaikystės miestą. Samuelis Bakas, gimęs 1933 m. rugpjūčio 12 d. Vilniuje, – garsus menininkas, jo darbai eksponuojami viso pasaulio muziejuose. Knygoje „Nutapyta žodžiais“ S. Bakas, atidėjęs į šoną teptukus, pasakoja savo gyvenimo istorijas – apie save dar vaiką Vilniaus gete, jaunuolį Europos pabėgėlių stovyklose ir kūrybinės brandos keliu žengiantį menininką Izraelyje, Prancūzijoje, Italijoje, Šveicarijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

  Skaityti daugiau...

 • Mažiausia pasaulio biblioteka

  Mažiausia pasaulio biblioteka

  Iturbe, Antonio. Mažiausia pasaulio biblioteka : romanas [paremta Ditos Kraus gyvenimo istorija]. –Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020] – 447 p.

  Prahoje gimusiai Ditai buvo keturiolika, kai naciai jos šeimą ištrėmė į Aušvico-Birkenau stovyklą. Čia ji susidūrė su likimo draugais, tarp kurių buvo mokytojai, koncentracijos stovykloje įsteigę pogrindinę mokyklą. Fredis Hiršas – mokyklos iniciatorius – įduoda Ditai keletą kontrabanda įneštų, nuspurusių knygų ir taip paauglė tampa slaptosios bibliotekos nare. Viename tamsiausių žmonijos istorijos skyrių atsiranda nepaprasta drąsos ir vilties kibirkštis. Tai nebuvo tikra biblioteka – vos aštuoni nutriušę tomeliai, kai kurie itin blogos būklės, tačiau jie pavojingi, nes akimirksniu galėjo reikšti mirties bausmę.

  Skaityti daugiau...

 • Ten, kur gieda vėžiai

  Ten, kur gieda vėžiai

  Owens, Delia. Ten, kur gieda vėžiai : romanas. – Vilnius : BALTO leidybos namai, 2020. – 415 p.

  „Ten, kur gieda vėžiai“ – tarptautinis bestseleris, sudrebinęs skaitytojų pasaulį.
  Pagrindinė šio  romano  veikėja Kaja Klark – likimo nemylėta mergaitė, gimusi Šiaurės Karolinoje. Dar vaikystėje vienas po kito ją paliko visi: iš pradžių mama, po to broliai ir seserys, o galiausiai ir smurtaujantis tėvas. Skurdžiame namelyje pelkių pakrašty Kaja liko viena ir turėjo išmokti pasirūpinti savimi. Pelkės tapo saugiausia vieta, o jų gyventojai – vieninteliais draugais. Vienišos, truputį laukinės ir apleistos mergaitės nepriima ir miestelio bendruomenė.

  Skaityti daugiau...

 • Mes prieš jus

  Mes prieš jus

  Backman, Fredrik. Mes prieš jus : [romanas]. - Vilnius : Alma littera, 2021. – 420 p.

  Bestselerio „Gyveno kartą Uvė“ autoriaus Fredrik Backman romanas „Mes prieš jus“ yra knygos „Lokių miestas“ tęsinys, bet gali būti skaitomas ir kaip atskira knyga. Skaitytojai vėl susitiks pamėgtus veikėjus, tarp kurių pagrindinis – ledo ritulys.
  Bjornstadas, dar vadinamas Lokių miestu, yra maža gyvenvietė Švedijos glūdumose. Jų bendruomenę ilgą laiką vienijo bendra meilė. Meilė ledo rituliui ir vietinei komandai. Tačiau vienas nutikimas pernai suskaldė gyventojus. Kaimynas stojo prieš kaimyną, draugas prieš draugą, kolega prieš kolegą.

  Skaityti daugiau...

Puslapis 1 iš 225