• Askona : Remarko tremties metai prie Madžorės ežero

  Askona : Remarko tremties metai prie Madžorės ežero

  Atnaujinta: Trečiadienis, 31 gegužės 2023 12:49

  Rai, Edgar. Askona : Remarko tremties metai prie Madžorės ežero. – Vilnius : Briedis, 2023. – 259 p.

  Naktį prieš Hitlerio paskyrimą reichskancleriu Ėrichas Marija Remarkas pabėga iš Berlyno ir emigruoja į Šveicariją prie Madžorės ežero. Sėkmės sulaukęs rašytojas tėvynėje nebesijaučia saugus, o netrukus naciai ima deginti jo romanus ant laužo. Dėl politinių įvykių Remarkas pasineria į gilią sumaištį ir beviltiškai stengiasi parašyti naują knygą. Depresiją jis slopina cigaretėmis ir alkoholiu, ištvirkavimu bei erotiniais nuotykiais su buvusia žmona Juta.

  Skaityti daugiau...

 • Knygų moteris iš Neramiojo upelio

  Knygų moteris iš Neramiojo upelio

  Atnaujinta: Trečiadienis, 31 gegužės 2023 12:42

  Richardson K. M. Knygų moteris iš Neramiojo upelio : [romanas]. – Vilnius : Briedis, 2022.- 403 p.

  1936-ieji metai. Neramiojo Upelio miškų gilumoje, Kentukyje, gyvena devyniolikmetė mėlynodė Kusė Karter, paskutinė be galo retai sutinkamų mėlynos odos žmonių giminės palikuonė. Vieniša mergina iš Apalačų kalnų nusprendžia prisidėti prie istorinio Kentukio keliaujančiosios bibliotekos projekto ir tapti bibliotekininke. Su savo ištikimąja mule ji brenda slidžiomis upelių vagomis ir joja nenuspėjamais kalnų takais, gabendama knygas bei kitus skaitinius rytinėje Kentukio dalyje vargingai gyvenantiems kalniečiams.

  Skaityti daugiau...

 • Upė

  Upė

  Atnaujinta: Pirmadienis, 22 gegužės 2023 12:30

  Vinogradova, Laura. Upė : [romanas]. – Vilnius : Odilė, [2022]. – 118 p.

  Rutė paveldi tėvo namą prie upės. Tėvo ji nepažinojo. Užtat jai gerai pažįstamas skausmas, nereikalingumo ir tuštumos širdyje pojūčiai, noras pabėgti nuo žmonių ir savęs. Bet gal kaip tik upė padės atsakyti į sunkiuosius klausimus: kas yra šeima, kur slypi laimė, kaip įveikti juodus praeities šešėlius, kas suteiktų šilumos ir ramybės?

  Skaityti daugiau...

 • Miško išmintis

  Miško išmintis

  Atnaujinta: Pirmadienis, 22 gegužės 2023 12:24

  Smard, S. Miško išmintis : medžių motinos beieškant. - Vilnius : Alma littera, 2023 – 415 p., iliustr.

  „Visą gyvenimą tyrinėjau miškus ir mano supratimas apie juos vertėsi aukštyn kojomis. Su kiekvienu nauju atradimu aš vis giliau įsitvirtinu miške. Neįmanoma nepaisyti mokslinių įrodymų: miškas yra užprogramuotas išminčiai, jautrumui ir gydymui. Ši knyga ne apie tai, kaip mes galime išgelbėti medžius. Ši knyga apie tai, kaip medžiai gali išgelbėti mus.“ Knygoje autorė atskleidžia, koks įdomus ir kartu sudėtingas yra miško gyvybės ciklas.

  Skaityti daugiau...

Puslapis 1 iš 254