• Apokalipsės nebus

  Apokalipsės nebus

  Atnaujinta: Ketvirtadienis, 19 gegužės 2022 10:16

  Shellenberger, M. Apokalipsės nebus: kodėl panika dėl aplinkosaugos mums kenkia? . – [Vilnius] : Kitos knygos, [2021]. – 397 p.

  Pasaulio žiniasklaidoje plinta paniką dėl aplinkosaugos krizės skatinantys teiginiai, todėl nenuostabu, kad kyla ekonerimo banga. Michaelas Shellenbergeris tyrinėja, kaip nutiko, kad svarbias, bet įveikiamas aplinkosaugos problemas pradėjome suvokti kaip pasaulio pabaigą, ir kodėl labiausiai panikuojantieji linkę prieštarauti net akivaizdiems faktams.

  Skaityti daugiau...

 • Machiavelis moterims

  Machiavelis moterims

  Atnaujinta: Ketvirtadienis, 19 gegužės 2022 10:09

  Vanek Stacey Smith. Machiavellis moterims : kaip apginti savo vertę, auginti ambicijas ir pasiekti tikslų darbovietėje. – Vilnius : Vaga, 2021. – 319 p.

  Moterys vis dažniau renkasi darbo sritis, kuriose tradiciškai dominuoja vyrai, tačiau dešimtmečius vykstanti moterų kova už lygybę vis dar neketina rimti.  Išsilavinimu ir profesine kompetencija vyrus moterys  dažnai lenkia,  bet jų darbo užmokesčio skirtumas išlieka pastovus. Jis nesikeitė nuo 2000-ųjų metų ir siekia apie 20 %.  Įmonių vadovių moterų skaičius mažėja, net tokie pasaulyje garsiai nuskambėję judėjimai kaip #MeToo ir #TimesUp aiškaus proveržio pasiekti nepadeda.

  Skaityti daugiau...

 • Kalbėk, atmintie

  Kalbėk, atmintie

  Atnaujinta: Pirmadienis, 16 gegužės 2022 14:19

  Nabokov, Vladimir. Kalbėk, atmintie. - Kaunas : Jotema, [2021]. – 351 p.

  „Kalbėk, atmintie“, paliepė Vladimiras Nabokovas. Ir jį tuojau pat užplūdo begalė kerinčių prisiminimų apie jaukią vaikystę ir paauglystę ikirevoliucinėje Rusijoje, apie turtingą liberalių pažiūrų tėvą, gražuolę motiną, gausius giminaičius ir šeimos įnamius, didingus senus namus Sankt Peterburge ir gretimoje provincijoje. Jaunystės meilė, drugeliai, mokytojai bei įvairūs kiti motyvai susipina į autobiografiją, kuri pati savaime yra meno kūrinys.

  Skaityti daugiau...

 • Tiesos vertikalė

  Tiesos vertikalė

  Atnaujinta: Pirmadienis, 16 gegužės 2022 14:14

  Baužaitė Elvina. Tiesos vertikalė : knyga apie Vytautą Anužį. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2021]. – 423 p., iliustr.

  Tai vieno ryškiausių ir meistriškiausių mūsų laikų aktoriaus ir teatro pedagogo, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos ir dviejų Auksinių scenos kryžių laureato Vytauto Anužio kūrybinė biografija. „Tiesos vertikalė – kiekvieno aktoriaus Vytauto Anužio sukurto vaidmens, įkūnyto personažo prasminis stuburas. Visų drauge su žmona Velta Žygure-Anužiene išugdytų laidų pedagoginės išminties vertybinė ašis“, – sako knygos autorė ir sudarytoja, menotyrininkė, kultūros straipsnių publicistė Elvina Baužaitė.

  Skaityti daugiau...

Puslapis 1 iš 239