• Nutapyta žodžiais : Vilniaus prisiminimai

  Nutapyta žodžiais : Vilniaus prisiminimai

  Bak, S. Nutapyta žodžiais :  Vilniaus prisiminimai. – Vilnius : Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, 2020. – 466 p. : iliustr.

  Pasaulyje žinomo litvakų menininko Samuelio Bako vaizdingi ir jaudinantys prisiminimai apie savo vaikystės miestą, artimiausius ir brangiausius žmones ir dažniausiai jų tragiškus likimus Antrojo pasaulinio karo metais. Samuelis Bakas, gimęs 1933 m. rugpjūčio 12 d. Vilniuje, – garsus menininkas, jo darbai eksponuojami viso pasaulio muziejuose. Pirmąją savo parodą surengė Vilniaus gete , būdamas devynerių metų.

  Skaityti daugiau...

 • Stiklo vaikas

  Stiklo vaikas

  Kangro, M. Stiklo vaikas : romanas. – Vilnius : Homo liber, [2020]. – 191 p.

  Maarja Kangro – (g. 1973) – estų poetė, prozininkė, vertėja, viena įdomiausių pastarojo dešimtmečio Estijos literatūrinio gyvenimo plėtotojų. Dėl skvarbaus ironiško požiūrio ji vertinama kaip viena kandžiausių savo kartos autorių. Jos romanas „Stiklo vaikas“  yra unikalus kūrinys, parašytas remiantis autentišku dienoraščiu. Pagrindinė knygos tema – žmogaus biologinė saviraiška, su ja susijusios mintys ir išgyvenimai.

  Skaityti daugiau...

 • Liv Marija

  Liv Marija

  Kerninon, J. Liv Marija :[ romanas]. – Vilnius : Alma littera, 2021. – 188 p.

  Liv Marija, idiliškoje Bretanės saloje užaugusi vienturtė švelnaus norvego ir mažakalbės prancūzės dukra, vietoje nenustygstanti paauglė, dėstytojo meilužė, našlaitė ir paveldėtoja, keliautoja ir nuotykių ieškotoja, o dabar ir motina, nuleidžia bures santuokos uoste. Bet prisitaikyti čia nelengva, nes prisiminimai apie buvusias liv marijas nepalieka ramybėje.

  Skaityti daugiau...

 • Kai Marta šoka

  Kai Marta šoka

  Saller, T. Kai Marta šoka : romanas. – Vilnius : BALTO leidybos namai, 2021. – 239 p.

  Germanistikos studentas Tomas atvyksta į Niujorką, kur „Sotheby's" aukcione parduodamas jo prosenelės Martos užrašų sąsiuvinis. Sąsiuvinio paraštėse išbarstyti eskizai ir piešiniai pažymėti pasaulinio garso menininkų – Feiningerio, Klee, Kandinskio ir kitų – inicialais. Anoniminis pirkėjas už aptrintą sąsiuvinį pakloja 45 milijonus dolerių. Dalis milijonų atiteks mokesčiams ir kitiems šeimos nariams, tačiau Tomui nesunku atiduoti turtą, kurio vis tiek niekada neturėjo. Gerokai sunkiau išsiskirti su dienoraštyje aptikta istorija...

  Skaityti daugiau...

Puslapis 1 iš 232