Naujos knygos

 • Mano tėvas žūsta

  Mano tėvas žūsta

  Šlepikas, Alvydas. Mano tėvas žūsta : eilėraščiai. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2019]. – 173 p. : iliustr.

  Knyga „Mano tėvas žūsta“ – rinktinė. Čia publikuojami tekstai atrinkti iš anksčiau leistų rinkinių bei antologijos. Taip pat publikuojama naujų eilėraščių. Knyga sudaryta ne pagal chronologiją, bet pagal vidines sąsajas ir būtinybes. Tad, nepaisant to, kad ši knyga – rinktinė, skaityti ją reiktų kaip rinkinį. Ypač todėl, kad didžioji eilėraščių dauguma buvo pataisyti, kartais beveik perrašyti.

  Skaityti daugiau...

 • Koralų šypsenos

  Koralų šypsenos

  Kybartienė Laima. Koralų šypsenos : [rask laiko tapti savimi]. – Vilnius : Alma littera, 2019. – 223 p.

  Priimk save tokią, kokia dabar esi! Diena tik prasideda, eik į ją mažais žingsneliais, daryk tai, ką turi daryti, lėtai skubėdama, sau nepriekaištaudama, savęs neteisdama ir kartu iš savęs pareikalaudama visko, ką šiandien gali padaryti.
  Jei turi tikslą, polėkį ir esi nuoširdus, likimas tau padeda. Kartais stebėtinai viską sudėlioja.

  Skaityti daugiau...

 • Romainas Gary

  Romainas Gary

  Bona, Dominique. Romainas Gary : biografija. – Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba. – 445 p.

  Romaino Gary gyvenimo kelias prasidėjo Lietuvoje. Jis 1914-tais metais gimė Vilniuje ir tikrasis rašytojo vardas yra Roman Kacev (Kacew). Įvairiais gyvenimo etapais autorius prisistatinėjo skirtingais slapyvardžiais tačiau vienas garsiausių – Emile Ajaro (šiuo slapyvardžiu buvo pasirašyta knyga, kuri gavo vieną iš dviejų autoriaus laimėtų Gonkūrų premijų).

  Skaityti daugiau...

 • Mergyt, atmerk akis

  Mergyt, atmerk akis

  Hollis, Rachel. Mergyt, atmerk akis. – Kaunas : Obuolys, [2019]. - 234 p.

  Ši knyga apie beprasmes taisykles, skaudų melą ir vieną svarbią tiesą – Tu pati esi atsakinga už tai, kokia esi ir ar esi laiminga.
  Baik medituoti, slapstytis, nustok bijoti, kaltinti save, liaukis teisintis, kad kažko nesugebi. Nutrauk neigiamą vidinį dialogą, nustok smurtauti prieš savo kūną, neatidėliok pokyčių rytojui, pirmadieniui, kitiems metams.

  Skaityti daugiau...