Išleisti Panevėžio rajono seniūnijų žinynai

Atnaujinta: Penktadienis, 30 birželio 2023 10:17

Bibliotekos darbuotojo, istoriko Petro Juknevičiaus iniciatyva biblioteka 2019 metais pradėjo leisti ir per 5 metus paruošė ir išleido visų 12 Panevėžio rajono seniūnijų gyvenamųjų vietovių administracinius - istorinius žinynus. Juose pateikiami trumpi aprašymai, istorinė medžiaga.

Žinynai ne tik atpasakoja kaimų, gyvenviečių istorijas, įvardina žinomus iš tų vietų kilusius žmones, bet ir pateikia faktų apie dabartinį gyventojų skaičių. Po kiekvienu gyvenamosios vietos aprašymu pateikti šaltiniai ir literatūra, naudota leidiniams. Dauguma žinynų jau pristatyti seniūnijų centruose. Susitinkant su autoriumi gyventojai sužinojo dar daugiau įvairių istorijų.
Sulaukiame gražių atsiliepimų, didelis susidomėjimas. Smagu, kad tiek daug susidomėjusių Panevėžio rajono vietovių aprašymais. Kai kas ieško savo prosenelių, senelių, tėvų gimtųjų vietų istorija. Kai kas tiesiog domisi mūsų krašto vietovėmis. Visose rajono bibliotekose pilną knygelių rinkinį galima rasti, bei užsisakyti paskaityti. Leidiniai siunčiami ir TBA keliu į visos šalies vietoves.