Naujausias bibliotekos leidinys

Atnaujinta: Trečiadienis, 28 birželio 2023 10:11 „Velžio seniūnijos gyvenamosios vietos. Administracinis-istorinis žinynas“

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka išleido knygą „Velžio seniūnijos gyvenamosios vietos. Administracinis-istorinis žinynas“. Šiuo metu Velžio seniūnijoje yra 60 gyvenamųjų vietų: 43 kaimai ir 17 viensėdžių. Leidinyje pateikiami šių gyvenamųjų vietų istoriniai ir administraciniai duomenys. Yra šaltinių ir literatūros sąrašai, schema, reziumė anglų, latvių, lenkų, prancūzų, rusų ir vokiečių kalbomis.

Sudarant žinyną buvo peržiūrėti prieinami XIX ir XX šimtmečių carinės Rusijos gyvenamųjų vietų sąrašai, Lenkijoje leistas daugiatomis geografinis žinynas, XX a. tarpukario Lietuvos gyvenamųjų vietų sąrašas ir po Antrojo pasaulinio karo Lietuvos TSR 1959, 1974 ir 1976 metų gyvenamųjų vietų žinynai.
Atskirų kaimų duomenų ieškota ir kituose istoriniuose dokumentuose: Livonijos ordino kronikose, 1812 m. Kauno gubernijos parapijų atlase, D. Afanasjevo statistiniame leidinyje. Taip pat panaudoti archeologinės literatūros, publikacijų duomenys.

 

Informaciją parengė Vidmanta Trečiokienė