Su geriausiais linkėjimais. Bibliotekoje - Simon'o Šubic'o (Slovėnija) atvirukų paroda

Atnaujinta: Ketvirtadienis, 02 kovo 2023 16:54 Parodos fragmentas

Mūsų bibliotekos lankytojams geriausius linkėjimus ir įspūdingą atvirukų parodą siunčia kolegos iš Slovėnijos Ivano Tavčaro bibliotekos. Savamokslis dailininkas Simon'as Šubic'as, savo gimtinėje garsėja tapytais paveikslais, kurių motyvus  vėliau panaudoja  atvirukuose.

Juose atkuriami praeities vaizdai, liaudies tradicijos, gausu tautinių kostiumų elementų, įvairių senuosius liaudies papročius atspindinčių vaizdų. Visa tai papildyta trumpais paaiškinančiais užrašais. Nemažai atvirukų skirta didžiausioms metų šventėms-Kalėdoms, Velykoms ir Naujiesiems metams. Pagal užsakymą nutapyti garsūs slovėnų turistiniai miesteliai-Koperis, Škofja Loka, Bledas, Bohinj. Ant visų atvirukų galime pamatyti elipsinį logotipą su užrašu ETNO ART ir autoriaus slapyvardžiu SVETLE. Šiandien gyvename taip vadinamais skaitmeniniais laikais ir jaunoji karta nebemoka bendrauti laiškais ir atvirukais, kurie anksčiau buvo praktiškai vienintelis būdas perduoti įvairias naujienas, sveikinimus ir linkėjimus. Visas bendravimas vyksta kompiuteriais  ir išmaniaisiais telefonais, kurie yra patogūs tik, deja,  neišsaugo nieko, kas galėtų būti naudinga palikuonims. Simon'as Šubic'as savo atvirukais, turinčiais realią praktinę vertę ir paskirtį, saugo jau prabėgusio laiko atminimą.

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka kelinti metai su biblioteka seserimi (NAPLE Sister libraries programa) Slovėnijos Škofja Lokos miesto Ivano Tavčaro biblioteka keičiasi meninėmis parodomis taip skleisdama žinią apie Lietuvą ir Panevėžio kraštą, tuo pačiu pačiu suteikdama galimybę mūsų bibliotekos skaitytojams pažinti tolimąją Slovėniją.

 Paroda „Su geriausiais linkėjimais“ bibliotekoje veiks kovo mėnesį, apsilankykite.

Parengė D. Pamerneckytė