Dr. Egidijaus Vareikio knygos "Svajonių bendruomenė. Juodraštis" pristatymas

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27 Dr. E. Vareikis pristato savo knygą

Š.m. Spalio 12 d.  Viešosios bibliotekos skaitykloje vyko susitikimas su Dr. Egidijumi Vareikiu, kuris pristatė savo naujausią knygą "Svajonių bendruomenė. Juodraštis".

Dar visai neseniai, atidarydamas fotografijų parodą “Afganistanas vietos vaikų akimis“  Panevėžio rajono Savivaldybės viešojoje bibliotekoje E.Vareikis užsiminė apie savo naujausią knygą. Ilgamete diplomato patirtimi grįstu ir elegantiškai šmaikščiu pasakojimu šis Lietuvos šviesuolis sukėlė tokį susirinkusiųjų susidomėjimą, kad taip ir nespėjo atsakyti į visus susirinkusiems iškilusius klausimus, davęs pažadą, diskusijas pratęsti kitame susitikime. Todėl

Spalio 12 d. Panevėžio rajono Savivaldybės viešosos bibliotekos skaitykloje E. Vareikis pristatė savo naujausią knygą „Svajonių bendruomenė. Juodraštis”

Štai kaip šią knygą pristato pats E.Vareikis:

„Naujausioje savo knygoje “Svajonių bendruomenė. Juodraštis” iš pradžių planavau eseistine forma kalbėti apie žmonijos ateitį, apie galimas XXI-ojo a. istorijos prognozes.

Rašydamas veikiai supratau, kad negalėsiu baigti rašyti knygos apie pasaulio ateitį, nes tai tiesiog neįmanoma: bet koks tekstas, esantis jūsų rankose rytoj bus pasenęs, nes atsitiks tai, ko neplanavome, paaiškės, kad manėme klaidingai. Bet kokia istorija, o ypač jos rašymas tėra juodraštis.

Sumanęs niekada nesibaigiančios knygos projektą, ilgai svarsčiau, kaip jį pateikti skaitytojui, kad panorėjęs jis ją tęstų, galėtų išbraukti kvailas ar nepasitvirtinusias prognozes, pats formuotų knygos tęsinius, o panorėjęs pats ją pabaigtų.

Taigi sumaniau skaitytojui pateikti nebaigtą juodraštį - savotišką nebaigtąją simfoniją. Nesvarbu, kur ją skaitytumėt – kad ir autobuse ar vonioje. Tačiau interaktyviam skaitymui geriausia turėti po ranka kompiuterį su internetu – galėsite iš karto komentuoti ar patikrinti nuorodas.

Tikiuosi, kad atskiri juodraščio skyriai sukels diskusijų, kurias šiandien nesunku perkelti į virtualią erdvę. Gal būt kaip tik ji ir taps pagrindine mūsų minčių ir idėjų kaupykla.

Knygos ištraukas rasite interneto svetainėje: svajoniubendruomene.weebly.com

Šioje erdvėje taip pat galite įamžinti savo mintis.

Informaciją parengė Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Rima Karpinskienė