Nauja mobilioji programėlė „Draugoteka“: vaikus ir jaunimą pažaisti kviečia bibliotekos

Atnaujinta: Pirmadienis, 30 sausio 2023 15:12

Prasmingą, naudingą, kokybišką laisvalaikį 10–15 metų vaikams ir paaugliams siūlo Panevėžio, Klaipėdos, Kauno apskričių bibliotekos. Startavo „Draugoteka“ – nemokama nauja, inovatyvi mobilioji programėlė,  pritaikyta „Android“ ir iOS operacinių sistemų mobiliesiems įrenginiams.

„Pavadinimu „Draugoteka“ akcentuojama:  tai vieta, kur renkasi draugai, arba vieta kur galima su jais susipažinti. Su Norvegijos partneriais „Black Book AS“ kurta programėle siekiama kelių svarbių tikslų: vaikus ir paauglius paskatinti skaityti, padėti geriau suprasti save, išmokyti užmegzti kokybiškus socialinius ryšius – susirasti tikrų draugų. Tikimasi, kad pasirinkta žaidimo forma bus patraukli ir vertinga jaunajai kompiuterių, išmaniųjų telefonų, socialinių tinklų kartai.

Apie ką yra „Draugoteka“? Bibliotekos erdvėse žaidėjas sutinka penkis nepažįstamus paauglius – skirtingų pomėgių, įpročių, būdo, patirčių turinčius Joną, Klaudiją, Luną, Saulę ir Eliją. Jo užduotis – susidraugauti su jais ir surinkti kuo daugiau tikrą draugystę žyminčių širdelių. Nepažįstamieji, tapdami žaidėjo draugais, pasakos savo istorijas, kaip sprendė sunkias gyvenimo problemas, kaip suprasti svarbius dalykus padėjo (ir kokios konkrečiai) knygos.

„Draugoteka“ atliks ir terapinę funkciją – nepamokslaudama, neįkyriai vaikui ar paaugliui parodys, kaip  ir kur galima ieškoti pagalbos, atsakymų į rūpimus klausimus.

„Draugotekos“ programėlėje paminėtas knygas artimiausiu metu rasite 39 Panevėžio (įskaitant ir Panevėžio rajono Raguvos, Velžio bibliotekas), Klaipėdos, bei Kauno regionų viešosiose  bibliotekose. Kiekvienoje bibliotekoje stovės specialios lentynos su 77 naujausiomis paauglių literatūros knygomis. 

Įgyvendinant projektą 39 bibliotekose baigiami įrengti knygomatai. Tai leis jauniesiems skaitytojams pasiimti ar grąžinti knygas nekontaktiniu būdu, bet kuriuo jiems patogiu laiku, naudojantis mobiliąja programėle.    

Taip pat bus sukurta speciali edukacinė programa.

„Draugotekos“ pristatymo renginiai bibliotekose vyks – vasario 6–28 dienomis. Apie tikslias datas kviečiame teirautis savo bibliotekoje arba stebėti informaciją interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose.   

Žaidimą į telefoną ar planšetę atsisiųsti galite čia:

Projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ vykdytojai ir partneriai – Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešoji biblioteka, Kauno apskrities viešoji biblioteka.

Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšomis. Tam skirta 219 978 Eur.