Aukštaitijos metams – tautodailininkų paroda Panevėžiui

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 sausio 2023 10:21 Tautodailininkė Jūra Butkevičiūtė pristato savo darbą

Panevėžio rajono viešojoje bibliotekoje vyko parodos „Panevėžys laiko tėkmėje“,  kuria biblioteka pradėjo Naujuosius metus, pristatymas.

Kaip žinia, 2023-ieji paskelbti „Aukštaitijos metais“ , o minėtoji paroda kaip tik yra skirta šitam Lietuvos regionui ir jo sostinei. Ši ekspozicija – pirmoji projekto dalis, kurią sudaro visų projekto dalyvių sukurti tapybos darbai pagal nuotraukas istorine tematika. Tautodailininkai piešė miesto vaizdus, atspindinčius miesto istoriją, remdamiesi senomis juodai baltomis fotografijomis, pasitelkdami savo fantaziją ir savaip juos interpretuodami.
Pristatymo metu projekto dalyviai pasakojo, su kokiais iššūkiais teko susidurti norint nutapyti kuo aiškesnį ir suprantamesnį miesto vaizdą, kaip pavaizduoti vieną ar kitą svarbią detalę, o susirinkusieji žiūrovai mėgino tas vietas atpažinti, dalijosi prisiminimais ir stebėjosi kaip miestas yra išaugęs ir pasikeitęs.
Projektą organizuoja asociacija ,,Pantautodailė“, apjungianti bendrai kūrybinei veiklai Panevėžio miesto ir rajono tautodailininkus. Parodos kuratorė tautodailininkė, meno kūrėja Laimutė Vološkevičienė.
Paroda veiks visą sausį, tad tautodailininkų akimis išvystą Panevėžį dar suspėsite pamatyti. O kūrėjai jau planuoja naujus projektus, kuriuose sukurtus jų darbus , tikėkimės, vėl bus galima pamatyti parodose.

Parengė D. Pamerneckytė