Gamta, asmenybės ir kiti žvilgsniai į įdomųjį pasaulį

Atnaujinta: Trečiadienis, 07 gruodžio 2022 13:31

Atėjo metas skaitymui. Nors sakoma, kad knygoms visas laikas yra tinkamas, tačiau ankstyvos sutemos ypatingai traukia šiltai ir jaukiai įsitaisyti su knyga rankoje ir garuojančios arbatos puodeliu šalia.

Juolab, dabar ir adventas, ramybės ir susikaupimo metas. Mintyse vertindami benubėgančius į tolumą metus gal ir knygą nuspręsime paimti rimtesnę - filosofinę, narpliojančią gyvenimiškus santykius ar problemas, o gal susijusią su šio laikmečio aktualijomis: mūsų Žemės problemomis, politinėmis peripetijomis. Bibliotekos fonduose galima jų rasti daugybę, siūlome keletą iš jų.

Sheldrake, M. Raizgus gyvenimas. Kaip grybai kuria mūsų pasaulį, keičia mąstymą ir formuoja ateitį.(2021 m. ) Tai suvokimą plečianti kelionė į slaptą gyvybės karaliją. Davę mums duonos, alkoholinių gėrimų ir gyvybę gelbstinčių vaistų, grybai formavo žmonijos istoriją. Grybai jungia miško augalus požeminiais tinklais „miško internetu“ ir tai keičia mūsų suvokimą apie ekosistemą. Tačiau didžiumą gyvenimo grybai nugyvena slapčiomis, o daugiau nei 90 procentų jų rūšių nėra aprašyta. Apie visa tai – minėtoje knygoje.
 Ziege M. Jokios tylos miške (2021). Apie ką šnabždasi augalai ir gyvūnai ? Kas su kuo ir kodėl dalijasi informacija ir kaip lapė ir kėnis linki viens kitam labos nakties? Kodėl paukščiai šoka įmantrius šokius? Rašoma ir apie gyvūnų išradingumą norint užkariauti partnerio simpatiją. Šit koks kerintis gamtos pasaulis atsiskleis prieš jus, atsivertus šią knygą.
Rediger, J. Išgiję (2021). Knygos autorius Harvardo universiteto dėstytojas spontanišku išgijimu susidomėjo dagiau kaip prieš 15 metų. J. Redigeris manė, kad tokie išgijimai, gan dažnai pasitaikantys jo praktikoje, slepia kažką svarbaus, galinčio pakeisti gydymo metodus ir duoti ligoniams antrą šansą. Jis ėmėsi analizuoti tuos atvejus, kalbinti pasveikusiuosius, naršyti medicinos istoriją ir pastebėjo šį tą svarbaus...
 Davis, D. M. Nuostabusis vaistas. Įgimti kūno apsaugos mechanizmai (2020) Ši knyga apie vieną didžiausių stebuklų – organizmo gebėjimą kovoti su ligomis ir pagyti. Taip, tai apie mūsų imuninę sistemą, kuri yra pribloškiamai išmanus mūsų organizmo pasaulis ir kuri veikia kur kas galingiau, nei kada nors išrasti vaistai. Knygoje pasakojama kaip veikia imunitetas ir kokį poveikį tam daro stresas, amžius, miegas ir psichologinė būsena.
Mekas, T. Senoji vaistininkystė (2016). Tai vaistininkystės praeities paveikslėliai. Jų yra trejos devynerios, kiek lietuviškoje vaistininkystėje ir turi būti. Tai nėra mokslinis veikalas, tai dvidešimt septyni farmacijos žinovo etiudai apie vaistinę, vaistininką ir apie pamirštus bei padavimais apipintus vaistus. Knyga parašyta labai patraukliu stiliumi, tai žiovulį tikrai pamiršite. Rekomenduojama po skyrių prieš miegą.
Daraškevičius, M. Magiškiausias kambarys, arba dvaro vaistinėlė. (2021). Dvaro vaistinėlė – tai magiškiausias dvaro kambarėlis, leidžiantis dirstelėti į nematomąją dvaro pusę. Ši nepelnytai pamiršta dvarų kultūros dalis kelia daug klausimų. Kada vaistinėlė atsirado ir kaip ji keitėsi? Ką naujo apie dvaro kasdienybę atskleidžia vaistinėlės patalpa? Ar gali būti, kad naujas formas įgijusios vaistinėlės egzistuoja ir šiandien? Visa tai aprašoma šioje knygelėje.
Erikson, T. Narcizai tarp mūsų (2022). Neabejoju, kad supratote – knygoje kalbama ne apie gėlę, oi ne... Narcizai – vienas pavojingiausių žmonių tipų, o šiuolaikinis pasaulis, atrodo, nenustoja skatinęs jų blogąsias savybes. Praktiška, tiksli ir žaisminga knyga atsakys į klausimus : kaip tampama narcizu, kaip su juo gyventi ir kaip su juo susidoroti, kai jis atsiranda jūsų gyvenime.
Eger, E. Dovana. 12 gyvenimo pamokų (2022). Autorė pirmojoje savo knygoje „Pasirinkimas“ pasakoja išgyvenimus Aušvice. Naujojoje knygoje „Dovana“, kupinoje atjautos ir humoro, autorė supažindina, kaip susidoroti su iššūkiais, tokiais, kaip baimė, sielvartas, pyktis, gėda ir parodo, kaip pakeisti savo mintis, kaip rasti vidinę laisvę ir džiaugtis gyvenimu.
Rubackytė, M. Gimusi po fortepijonu (2022). Kokį kelią talentingas žmogus nueina, kokią kainą sumoka už ypatingą santykį su muzika? Knyga kupina įvairiausių įdomių nutikimų gastrolėse, profesinio ir asmeninio gyvenimo vingių, susitikimų su ryškiomis asmenybėmis. Tai ir pačios Mūzos mintys apie tarnystę muzikai, galiausiai – tiesiog apie Gyvenimą, kurį Pasaulinio garso pianistė pasakoja atvirai, nuoširdžiai ir įtraukiančiai.

O apsilankius bibliotekoje, gal akys užklius už dar iki šiol išvis negirdėtos ar nematytos knygos viršelio. Užsukite. Kad nenuobodžiautumėte ilgais žiemos vakarais.

Parengė D. Pamerneckytė