Šilti linkėjimai šalčiausiam metų laikui

Atnaujinta: Trečiadienis, 07 gruodžio 2022 13:17

Nors, metams baigiantis, dienos trumpėja, gyvenimas dėl to nei kiek neaprimsta, o, rodos, įgauna dar didesnį pagreitį. Juk tiek reikia suspėti nuveikti: prisiminti įveiktus iššūkius, pasidžiaugti nudirbtais darbais, numatyti naujus tikslus ateičiai, pasiruošti šventėms, parašyti daugybę laiškų Kalėdų Seniui... Kaip nepasiduoti šio beprotiško skubėjimo keliamam nerimui ir nuslopinti viduje augančią įtampą?

Mes žinome puikų receptą – skaityti knygas!

Skaitymas padeda atitrūkti nuo rūpesčių, ramina ir netgi gerina miegą. O kad skaitytojai nepritrūktų idėjų, kokią knygą pasirinkti šiuo įtemptu laikotarpiu, esame parengę gausybę leidinių, kuriuose ryškus žiemos ar jos švenčių motyvas. Tad kviečiame atsikvėpti ir patirti skaitymo malonumą.
Šiuo prieššventiniu laikotarpiu pasinerti į šviesias emocijas puikiai tiks Lisos Kleypas knyga Netikėta Kalėdų dovana. Ji atskleidžia, kad net ir istorijai prasidėjus liūdnai, kartais tereikia tik žiupsnelio magijos, kad svajonės išsipildytų ir gyvenimas pakryptų gera linkme. Kalėdinę nuotaiką padės palaikyti ir P. Shier Kalėdų angelas su keturiomis letenomis, D. Binkert Kalėdų rožė, J. Sand Kalėdų stebuklas ir J. Grisham Kalėdų nebus“.
Maeve‘ės Binchy Kalėdų skrynelė – tai mielas kalėdinių pasakojimų rinkinys apie meilę ir šeimos peripetijas, į kurias pakliūva vyrai, žmonos, draugai ir meilužiai. Šilti, kupini užuojautos ir supratimo pasakojimai apie mūsų gyvenimą yra puiki dovana paprastų ir gražių dalykų pasiilgusiam skaitytojui. Truputis sentimentų ir romantikos, humoro ir vilties – puikus vaistas nuo šventinės melancholijos.
Žinoma ir mėgstama rašytoja Karen Swan dievina Kalėdas, tad kone kasmet pasirodo jos naujas kalėdinės tematikos romanas. Tad savo skaitytojams galime pasiūlyti skaityti šias K. Swan knygas: Kalėdų dovana, Tobula dovana, Kalėdų vakarėlis, Apsnigtos Kalėdos“.
Nors žiema – nuostabus metų laikas, visgi džiaugiamės, kad ji netrunka taip ilgai, kaip Naomi Novak knygoje Šimtas metų žiemos. Ne vieną apdovanojimą pelnęs fantastinis romanas pasakoja apie tris nepriklausomas, tvirtos valios ir didelės širdies moteris, gelbėjančias savo šalį.
Paslaptinga istorija, pasakojama debiutiniame Eowyn Ivey romane Sniego vaikas, nukelia skaitytoją į atšiaurią ir sniegingą Aliaską, kur vaikų neturintys sutuoktiniai iškritus pirmajam sniegui lauke nulipdo sniego vaiką. Kitą rytą vaiko nebėra, bet sutuoktiniai išvysta miško pakraščiu skuodžiančią mergaitę.
Ne mažiau intriguojantis pasakojimas skaitytojų laukia ir atsivertus Davido Gutersono romaną Apsnigti kedrai. Ši knyga ilgą laiką buvo JAV bestselerių sąrašuose, ir tikrai ne veltui – čia persipynusi ir meilės istorija, ir teismo drama, ir svarbiausių JAV istorinių įvykių interpretacija.
Aštresnių pojūčių mėgėjams tiks šiurpus, emociškai stiprus, įtraukiantis S. K. Tremayno psichologinis trileris Ledo dvynės, detektyvinius vingius narpliojantiems – Roberto Bryndzos Mergina lede, R. D. Wingfield Frosto žiema ir Frosto Kalėdos, Agathos Christie Erkiulio Puaro Kalėdos“ ir kt.
„Sniegynų šalis“, Nobelio premijos laureato Yasunari Kawabatos nedidelės apimties romanas – tai poetiškas ir kartu dramatiškas pasakojimas apie jausmus, sudėtingus santykius ir prieštaringą žmogaus prigimtį. Meilės istorija, detektyvas, politinė ir kultūrinė įtampa persipynę kito Nobelio premijos laimėtojo Orhano Pamuko romane „Sniegas“.
Iš tiesų žiema literatūroje yra labai populiari ir šis sąrašas galėtų būti begalinis. Tad kviečiame skaitytojus apsilankyti bibliotekoje ir patiems tuo įsitikinti. Knygų pakaks visiems ilgiems žiemos vakarams.
Gausus pasirinkimas skaitinių žiemos tema ir ne tik – knygų parodoje „Linkėjimai žiemai“ ir el. paslaugų portale iBiblioteka.lt

Parengė vyr. bibliotekininkė Skirmantė Petrauskienė