Mums šešeri ir mes jau dideli

Atnaujinta: Antradienis, 06 gruodžio 2022 09:51

Bibliotekos Maminukų akademijoje vėl šurmuliuoja ir studijuoja 0-3 metukų mažyliai su tėveliais. Jau septintą sezoną skaitymo skatinimo edukacijose kiekvieną savaitę interaktyviai pristatome pasaką, žaidžiame ir pakartojame pasakos epizodus smulkiosios motorikos darbeliuose.


Akademijoje daug dėmesio skiriame kūdikių kalbinių gebėjimų ir motorikos lavinimui – kviečiame į skaitymo kultūrą pažvelgti netradiciškai. Dažnai mus aplanko vaikiškų knygų rašytojai, iliustratoriai ir aktoriai, kurių papasakota istorija visada sudomina mažuosius. Kūrybiškumas technologijų amžiuje – viena svarbiausių žmogaus savybių. Šis unikalus gebėjimas formuojasi nuo pat vaikystės, tačiau mažiesiems ūgtelėjus, kūrybiškumo gyslelė kartais ima ir pradingsta. Pasakos – vienas seniausių, tačiau iki šių dienų aktualumo nepraradęs kūrybiškumo ugdymo būdų. Per pasakas vaikai pažįsta pasaulį, mokosi amžinųjų vertybių bei atskiria gėrį nuo blogio. Pasakose saugoma amžių išmintis, jos ne tik lavina vaiko fantaziją, bet ir puoselėja šiltus vaikų ir tėvų santykius.
Per šešerius metus mūsų skaitytojai paaugo, pradėjo ir patys skaityti knygas, domėtis jų autoriais, dalintis perskaitytų knygų įspūdžiais, dalyvauti edukacinėse veiklose, žiūrėti spektaklius ir patys vaidinti. Maminukų akademijoje skaitymas sustiprinamas muzikos garsais, judesiais, balsais, vaizdais, natūralių gamtinių medžiagų darbeliais bei inovatyviomis technologijomis.
Parengė L.Žukauskaitė