Bibliotekoje – paroda, skirta Mažosios Lietuvos gyvenimo vaizduotojai Ievai Simonaitytei

Atnaujinta: Ketvirtadienis, 22 rugsėjo 2022 14:47 Knygos viršelio nuotrauka

2022-ieji Lietuvoje paskelbti Ievos Simonaitytės metais. Sausio 23-iąją sukako 125 metai nuo išdidžiosios lietuvininkų rašytojos gimimo (1897–1978). Ėvė – toks buvo jos vardas atėjus į šį pasaulį Vanaguose, Priekulės valsčiuje. Ieva Simonaitytė – Klaipėdos krašto žmonių kalbos grožį įamžinusi įtaigi, emocinga metraštininkė.

I. Simonaitytė tapo pirmąja nepriklausomos Lietuvos valstybinės literatūros premijos laureate. Šį apdovanojimą pelnė 1936-aisiais, parašiusi savo pirmąjį romaną „Aukštujų Šimonių likimas“. 1958-aisiais – LSSR valstybinė premija pasirodžius psichologiniam romanui „Vilius Karalius“. Žaibiškai aplankiusi šlovė, ko gero, subrandino kietą neprieinamos, išdidžios rašytojos Ievos Simonaitytės būdą. „Ta arogancija, manau, susijusi ne su sovietmečiu rašytojams rodyta pagarba, o su jos pačios perdėtu savo svarbos literatūroje suvokimu“, – teigia literatūrologė dr. Solveiga Daugirdaitė.
Kviečiame aplankyti bibliotekoje veikiančią literatūrinę knygų parodą „Evė. Mažosios Lietuvos gyvenimo vaizduotoja“.

Parengė Rima Karpinskienė