Ėriškiuose sukurti darbai eksponuojami rajono viešojoje bibliotekoje

Atnaujinta: Trečiadienis, 10 rugpjūčio 2022 13:14 Parodos skelbimas

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia susipažinti su Lietuvos kultūros tarybos ir rajono savivaldybės finansuojamo projekto „ Tapybos pleneras A.R.T. Ėriškiai – atviras ratas tapybai“ dalyvių sukurtais darbais.

Pleneras Ėriškiuose vyksta jau ne pirmi metai ir yra laukiamas tiek kūrėjų, tiek pačių ėriškiečių. Pastarieji noriai atveria kiemus ir įsileidžia menininkus tapyti savo gyvenamąją aplinką, vaišina kava, pyragais ir nuoširdžiai domisi kūrybos procesu.
Bibliotekoje eksponuojami 2021 - ųjų metų plenero darbai. Projekto organizatoriai taip pristatė savo sumanymą : „Tapybos plenero temos nėra - nenorime įpareigoti menininkų, tad suteiksime jiems laisvę išsirinkti vietą Ėriškiuose, kurią norės įamžinti. Stebėjome, kaip kūrėjai dirbo pernai, todėl šiais metais norime paraginti Ėriškių gyventojus atkelti vartelius ir menininkus įsileisti į kiemą, suteikti galimybę užfiksuoti gyvenamąją aplinką“, – pasakojo Ėriškių kultūros centro direktorė Justė Gusevaitė-Grižė.
Kaip kūrėjams pavyko – spręskite patys, apžiūrėję parodą. Mačiusių nuomone – darbai labai šilti, spalvingi, dvelkiantys jaukiu kaimo gyvenimu. O gražiausia, turbūt, yra tiek kūrėjų, tiek juos svetingai priimančių kaimo gyventojų bendrystė.
Parodoje eksponuojami ne tik menininkų sukurti tapybos darbai, bet ir jų kūrybinį procesą fiksavusio fotografo G. Lukoševičiaus nuotraukos.
Kviečiame pamatyti.

D. Pamerneckytė