Žolinių proga – susitikimas su Panevėžio krašto žolininke

Atnaujinta: Trečiadienis, 10 rugpjūčio 2022 13:13 Susitikimas su žolininke

Vasarai persiritus į antrąją pusę artėja viena gražiausių vasaros švenčių – Žolinės. Ta proga rugpjūčio 10 d. 11 val. rajono viešojoje bibliotekoje lankysis viešnia iš Paliūniškio – „Žolinčiaus akademijos“ lektorė, reiki meistrė, žoliavimo puoselėtoja Dalė Petraitienė.

Žolinės – augalijos ir gamtos brandos bei suvešėjimo metas, kuomet dėkojama Žemei už užaugintą derlių, laukų bei pievų grožį ir dosnumą. Prisimindami senąsias tradicijas, kviečiame pasiklausyti žolininkės pasakojimo apie mus supančių augalų galią, apie žoliavimo meną ir sužinoti, ką dar galėtume suskubti šią vasarą prisižoliauti. Vyks žolelių arbatų degustacija, o neturintiems laiko ar galimybių prisirinkti gamtos dovanų – bus galima įsigyti Dalės Petraitienės surinktos produkcijos.
Dalė Petraitienė – Paliūniškyje gyvenanti žinoma liaudies medicinos propaguotoja, jogos meistrė. Norėdama įgyti naujos patirties ne kartą lankėsi Indijoje ir savo žiniomis mielai dalijasi su visais norinčiais išgirsti. Ypatingai vertindama žmogaus ryšį su gamta, žolininkė ne tik naudoja gamtos dovanas – augalų gydomąsias savybes - bet vertina ir patį žoliavimą : „Žmogų gydo ne tik augalai, jų arbatos ir nuovirai, bet ir pats rinkimo procesas, betarpiškas bendravimas su augalu. Jei skiname kokio reto augalo, pavyzdžiui, kadagio šakelę, visada atsiprašome“, – sako ji.
Kviečiame, užsukite, pasiklausykime, pabūkime kartu.
Renginys nemokamas.

D. Pamerneckytė