Minėdami Pasaulinę autizmo supratimo dieną, sakome „Esame biblioteka visiems“

Atnaujinta: Trečiadienis, 06 balandžio 2022 05:31

Kasmet, balandžio 2-ąją pasaulis mini Pasaulinę autizmo supratimo dieną. Taip siekiama informuoti visuomenę apie autizmo spektro raidos sutrikimus ir jų keliamus sunkumus tokius vaikus auginančioms šeimoms bei ugdyti toleranciją.

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka jungiasi prie šios iniciatyvos ir skirs daugiau dėmesio lankytojams su autizmo spektro sutrikimais.

2020–2021m. įgyvendinant „Biblioteka visiems“ iniciatyvą mūsų biblioteka kartu su kitomis Panevėžio regiono bibliotekomis tapo draugiškos autizmo spektro, komunikacijos, elgesio bei suvokimo sutrikimų turintiems asmenims. Iniciatyvos metu bibliotekose buvo įdiegtos specialios priemonės,  palengvinančios autizmo spektro sutrikimų turinčių asmenų lankymąsi bibliotekoje. 2021 m. Lietuvos bibliotekos taip pat pasirašė Bibliotekų prieinamumo manifestą, kuriuo įsipareigojo kurti visiems atvirą įtraukią informacinę ir kultūrinę erdvę.

Minint Pasaulinę autizmo supratimo dieną, kviečiame šeimas, auginančias specialių poreikių turinčius vaikus ir įstaigas, dirbančias su šiais vaikais aktyviai lankytis bibliotekoje – domėtis bibliotekoje teikiamomis raidos sutrikimus turintiems asmenims pritaikytomis paslaugomis, dalyvauti užsiėmimuose.

Siūlome registruotis į:

Sensorinius skaitymus vaikams – tai edukacinė programa, kurios metu naudojamos įvairios vizualinės, taktilinės ir kitokios sensorinės priemonės, teksto prasmė perteikiama pasitelkiant pojūčius (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ar skonį). Užsiėmimai vyksta bibliotekoje pritaikytoje sensorinėje aplinkoje, juos veda specialiuose sensorinių skaitymų mokymuose dalyvavę bibliotekos darbuotojai.

Į užsiėmimus būtina išankstinė registracija tel. (8-45) 587048