Žvilgsnis į knygų lentynas

Atnaujinta: Antradienis, 22 vasario 2022 10:56

Kada yra geriausias laikas knygai? Dabar. Nes knygos visada padeda žmonėms išgyventi tamsiausius laikus. Nes, anot Umberto Eco, skaitymas - „tai idealus būdas lavinti atmintį ir ugdyti įvairialypį asmenybės smalsumą“. Nes skaitymas - tai būdas pažinti save ir pasaulį.

Knygose slypi žinios, informacija ir išmintis. Siūlome keletą leidinių iš mūsų bibliotekos lentynų.

Weiner Eric. Žmogus ieško Dievo. Kaip aš flirtavau su apvaizda.
Dėl sveikatos problemų atsidūręs ligoninėje garsus žurnalistas agnostikas Ericas Weineris išgirsta slaugės klausimą „Ar jau suradote savo Dievą?“, kurio nebepajėgia pamiršti. Tuomet jis ir nusprendžia keliauti po pasaulį vildamasis artimiau susipažinti su tikėjimu. Autorius knygoje kelia aktualius dvasinius klausimus: „Iš kur mes atėjome? Kas nutinka po mirties? Kaip mums derėtų gyventi?“ tuo suteikdamas skaitytojams pažinimo džiaugsmą.
Rovelli Carlo. Laiko tvarka
Ar laikas teka viena kryptimi ir vienodai visiems? Ne: kalnuose jis lekia sparčiau, o lygumose srovena lėčiau dėl Žemės traukos. Ar tikrai „dabar“ nieko nereiškia? O kas vyksta, kai nieko nevyksta? Laikas – tai misterija, paliečianti ir įtraukianti visus. Jis lieka paslaptimi ne tik fizikos profanams, bet ir mokslininkams. Bet gal unikali kelionė šios nepaprastos knygos puslapiais atsakys bent į dalį klausimų?
Bregman Rutger. Utopija realistams
Kaip mes galime susikurti idealų pasaulį? Skurdo panaikinimas, penkiolikos valandų darbo savaitė – idėjos, kurios atrodo fantastinės , tačiau ateities perspektyvoje – realios. Tai knyga, pateikianti begalę įdomios informacijos ir skirta visiems, susirūpinusiems dėl šiuolaikinės visuomenė neteisybių, skriaudų ir norintiems prisidėti prie jos išgydymo. Tai kelionė pozityvios ateities link.
Sullivan Bill. Susipažinkite - tai jūs
„Kas privertė mane taip pasielgti?“ „Negaliu patikėti, kad ką tik tai pasakiau.“ Kodėl mes elgiamės vienaip ar kitaip, kas daro įtaką mūsų asmenybei ir veiksmams, pasirodo, gali atsakyti... mokslas. Gardžiausias maistas, simpatiškiausi žmonės, emocijos, kurias jaučiame – visa tai priklauso nuo mūsų DNR, mikrobų ir gyvenamosios aplinkos. Tačiau esama ir kitų, paslaptingesnių veiksnių. Apie visa tai galima pasiskaityti šioje knygoje, parašytoje paprasta, kasdiene, bet tuo pačiu šmaikščia kalba.
Lugavere Max. Genialus gyvenimas
Žmogaus organizmas vystėsi sąlygomis, kokių dabar nebėra. Šiuolaikinis pasaulis gerokai pasikeitė nuo pirmykščių medžiotojų laikų. Dėl šių pokyčių pagausėjo nerimo sutrikimų, streso ir smegenims kenkiančių ligų, tačiau mokslas įrodė, kad smegenis ir visą organizmą galima sustiprinti keičiant gyvenimo būdą į tokį, kuris padėtų atstatyti prigimtinius pažintinius gebėjimus.
Gera žinia yra ta, kad dauguma mus žalojančių faktorių yra valdomi, tik reikia vystyti pažintines funkcijas , kad susikurtume sveiką , kitaip tariant, genialų gyvenimą. Juk , pasak, ž. F. Kenedžio „Stogą laikas taisyti tada, kai šviečia saulė.“
Jenner Greg. Milijonas metų per vieną dieną
Kasdien nuo tos akimirkos , kai ryte mus pažadina žadintuvas, iki, kol vėlų vakarą galvą priglaudžiame prie pagalvės, atliekame kelių tūkstančių metų senumo ritualus. Knygoje nuotaikingai tyrinėjama žmonijos istorija nuo akmens amžiaus iki telefonų eros, įdomiai atskleidžiama kasdienių ir, atrodo, savaime suprantamų veiksmų ištakos ir raida. Pastebėsite, kad kasdieniai mūsų ritualai nuo akmens amžiaus iki mūsų dienų nedaug tepasikeitė.
Wallace Wells David. Negyvenama žemė. Ateities istorija
„Negyvenama žemė“ - tai ilgų tyrimų ir daugelio straipsnių rezultatas. Viskas yra blogiau, daug blogiau, nei jūs manote. Tai, kad klimatas keičiasi labai lėtai yra tokia pati kenksminga pasaka, kaip ir sąmokslo teorijos, kurios teigia, kad šios kaitos iš viso nėra.
Kalifornijoje gaisrai siautėja ištisus metus ir sunaikina tūkstančius namų, o „šimtmečio“ audros ištinka kiekvieną mėnesį. Ir tai tik pradžia. Jei milijardai žmonių nepakeis savo gyvenimo būdo ir gyvens kaip pripratę, didelė Žemės dalis taps negyvenama, o likę plotai taps ypač nesvetingais. Ir visa tai nutiks dar šiam amžiui besibaigiant. „Jei nenorime, kad anūkai mus prakeiktų, geriau perskaitykime šią knygą“ , - rašo T. Snyder.
Čepulis Marius. Metai. Gamtos fotografo dienoraštis
Ši puikiomis fotografijomis, ypatingai šmaikščiu tekstu ir begale informacijos pasižyminti knyga – tikras Lietuvos laukinės gamtos metraštis. Visos fotografijos darytos tik Lietuvoje ir tik laukinėje gamtoje. Kiekvienas knygos puslapis – tai bilietas į gamtos spektaklį, atskleidžiantį aplink mus vykstančius stebuklus, kuriuos per fotoaparato ieškiklio akutę stebėjo ir metai iš metų fiksavo Marius Čepulis. Ne visada turime galimybę išvykti į gamtą stebėti jos gyvenimo, tačiau knygą pavartyti galima bet kada.
Visas šias knygas (ir dar daugiau) galima rasti mūsų bibliotekos fonduose. Užsisakyti jas  galima paspaudus ant knygos pavadinimo.

Parengė D. Pamerneckytė