Vasario 16-ajai: knygose prabyla Vilnius

Atnaujinta: Antradienis, 15 vasario 2022 09:53 Paroda Vilniui

Bibliotekoje paruošta literatūros ir albumų paroda „Antai pažvelki! Tai Vilnius rūmais dunkso tarp kalnų plačiai“ (Maironis), skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.
Švęsdami Vasario 16-ąją visada minime Vilnių – miestą, kuriame 1918-aisiais užgimė Lietuvos nepriklausomybė.

Ir nors gana greit po šio istorinio įvykio Vilnius pateko lenkų valdžion ir teko laikinai perkelti sostinę į Kauną, Vilniaus reikšmė ir svarba Lietuvai nesumažėjo: jis taip ir liko mūsų nepriklausomybės lopšiu.
Dar Gedimino valdymo laikais Vilnius minimas kaip Lietuvos sostinė. Istorijos vingiuose ne kartą keitusi vietą, sostinė dabar vėl įsikūrė Vilniuje. Ir tai suprantama: Vilnius - miestas, turintis seną ir turtingą istoriją, slepiantis savyje daug paslapčių ir savotiškos magijos. Todėl apie jį su tokia meile kalba didieji žmonės: Jonas Bulhakas, Česlovas Milošas, Samuelis Bakas, Tomas Venclova... Ir išleista daugybė knygų: istorinių leidinių, meno albumų, prisiminimų, romanų. Šiuo metu bibliotekoje veikiančioje parodoje pateikta tik dalis spaudinių, kuriuose galima rasti visokiausių istorijų, įvairiausių susitikimų, pasimatyti  su įdomiais žmonėmis; aptikti nelankytų ar dar visai nežinomų vietų. Ir kartu su knygų veikėjais paklaidžioti Vilniaus gatvėmis. Kviečiame atvykti, pamatyti, išsirinkti ir bent knygų puslapiais aplankyti Vilnių.

Parengė R. Murmokaitė