Vasaris - draugystės su Slovėnija mėnuo

Atnaujinta: Pirmadienis, 14 vasario 2022 15:49 Paroda Slovėnijoje

Džiaugiamės ir didžiuojamės Panevėžio rajono savivaldybės viešosios  bibliotekos draugyste su biblioteka - seserimi - Iš Slovėnijos Škofja Lokos miesto. Pradėję draugauti ėmėme ieškoti sąlyčio taškų ir radome nemažai bendro.

Abiems šalims pasirodė besąs labai svarbus vasario mėnuo: mūsų šalis švenčia didžiulę valstybinę šventę – Vasario 16-ąją, o Slovėnijoje Vasario 8-ąją švenčiama Kultūros diena, dar vadinama Prešereno diena, ir yra tarsi visos Europos laisvės simbolis. Minėdami abiem šalims svarbias datas nusprendėme kasmet vasarį apsikeisti meninėmis parodomis, o nuo šių metų įtraukėme ir naujas veiklas. Tą patį mėnesį supažindinsime mažuosius bibliotekų lankytojus su abiejų šalių pasakomis. Pradžia jau padaryta: medijų pagalba Škofja Lokos bibliotekos skaitytojai vaikai šiemet klausėsi mūsų bibliotekos darbuotojų parengtos lietuvių liaudies pasakos „Katinėlis ir gaidelis“, o kolegos iš Slovėnijos mums atsiuntė gražią legendą „Lubnik“ apie kalno prie jų gimtojo Škofja Lokos  miesto kilmę.
Tikimės, kad šis gražus ryšys nenutrūks, o vėliau gal dar rasis ir kitos naujos veiklos.

D. Pamerneckytė