Bibliotekų paslaugos nuo liepos 1 d.

Penktadienis, 02 liepos 2021 12:33 Skelbimas

Nuo liepos 1 d. pusę metų Lietuvoje galiojęs karantinas yra atšaukiamas, tačiau tebegalioja paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija ir su tuo susiję Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai.

Remiantis jais, bibliotekoje paslaugos teikiamos tokia tvarka:
Leidinių išdavimas ir grąžinimas
Leidiniai išduodami įprasta tvarka – skaityklose. Paskolintus leidinius skaitytojai gali grąžinti į biblioteką iš kurios leidinys paimtas, arba savitarnos įrenginiu (Beržų g. 50, prie įėjimo į biblioteką).
Pasibaigus karantinui delspinigiai už vėluojamus grąžinti leidinius vėl skaičiuojami (nuo liepos 12 d.).
Kitos paslaugos
Bibliotekose galima naudotis viešosios interneto prieigos kompiuteriais. Esant vartotojų srautui, vieno seanso vienam vartotojui trukmė – 1 val. Taip pat lankytojai gali naudotis ir nemokamu belaidžio interneto ryšiu.
Būtina išankstinė registracija į visus renginius vykstančius bibliotekų patalpose.
Saugumo reikalavimai
Bibliotekose tarp personalo bei vartotojų ar vartotojų grupių užtikrinamas ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas.
Taip pat primename, kad bibliotekose vyresniems nei 6 m. lankytojams būtina dėvėti apsaugines veido kaukes (išskyrus, kai žmogus kaukės negali dėvėti dėl negalios). Prie įėjimo į biblioteką prašome dezinfekuoti rankas, o viduje laikytis saugaus atstumo.

Lankytojai, kurie turi akivaizdžių ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz. karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas), neaptarnaujami.

Informaciją parengė skaitytojų aptarnavimo sk. vedėja Rima Karpinskienė