„Vasara su knyga“. Priimkite skaitymo iššūkį!

Pirmadienis, 31 gegužės 2021 12:17

Birželio 1 d. prasideda „Vasaros su knyga“ skaitymo iššūkis, skelbiantis, kad „Knyga – vasaros desertas!“. Skaitymo iššūkis – tai turiningas ir smagus užsiėmimas, kurio tikslas – per vasarą perskaityti bent 5 knygas. Registruotis galima savarankiškai, užpildžius internetinę registracijos formą http://vasarasuknyga.lt/ arba artimiausioje bibliotekoje, kur tai padės padaryti bibliotekos darbuotojai.

Dalyvių amžius nėra ribojamas. Viskas, ką reikia padaryti, tai perskaityti 5 knygas (detektyvinę knygą, knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai, literatūrine premija apdovanotą knygą, praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą, linksmą knygą) ir jas įvertinti.
Skaitymo iššūkio pradžia 2021 m. birželio 1 d., o pabaiga rugpjūčio 31 d.
Pasiryžę dalyvauti iššūkyje ir jį įveikę, varžytuvių pabaigoje bus apdovanoti vertingais prizais. Laimėtojai bus renkami burtų keliu. Šįmet įveikusiems iššūkį bus įteikta 14 pagrindinių prizų, be prizo neliks nė vienas jį įveikęs.
„Vasaros su knyga“ skaitymo akcija – jau šeštą kartą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų bibliotekų bei Lietuvos aklųjų bibliotekos kartu su LR kultūros ministerija rengiama skaitymo akcija, vykstanti birželio 1–rugpjūčio 31 d., rengėjų džiaugsmui kasmet sulaukianti vis gausesnės dalyvių auditorijos. Praėjusiais metais iššūkį priėmė net 20 553 skaitytojai, buvo perskaitytos 93 035 knygos. Ši akcija yra viena iš nacionalinės Skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano priemonių.