Bibliotekos erdvės atviros lankytojams

Penktadienis, 09 balandžio 2021 12:41 Knygų fondas

Vyriausybei patikslinus karantino režimo nuostatas, nuo balandžio 12 d. lankytojams atveriamos skaityklos. Lankytojai gali Abonemente ir Vaikų literatūros fonde laisvai rinktis knygas, apžiūrėti parodas, naudotis kompiuteriais (laikantis visų saugumo reikalavimų).

Kitos bibliotekos paslaugos (mokymai, edukacijos, renginiai) laikinai neteikiamos.

Dėl lankytojų saugumo biblioteka imasi visų privalomų veiksmų. Bibliotekos patalpose ribojami lankytojų srautai: aptarnaujamos ne didesnės nei 2 asmenų grupės, tarp asmenų skaityklose laikomasi ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo, išskyrus vienos šeimos narius ar vieno namų ūkio narius, ir teikiant paslaugas vienam lankytojui skiriama 20 kv. metrų ploto. Vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis, keletą kartų per dieną valoma bibliotekos aplinka, atliekama dezinfekcija, patalpos vėdinamos, laikomasi kitų patvirtintų saugumo reikalavimų. Viduje vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną. Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės su kauke būti negali (jiems rekomenduojama užsidėti veido skydelį).

Maloniai kviečiame naudotis bibliotekos paslaugomis.