Bibliotekos veikla karantino laikotarpiu

Antradienis, 23 kovo 2021 10:53 Šauktukas

Laikantis Lietuvos respublikos vyriausybės nutarimų nuostatų, Bibliotekos atvirų fondų ir skaityklų veiklos atnaujinti nuo kovo 22 d. dar negalime, nes Panevėžio rajone ir mieste nėra nustatytos švelnesnės karantino režimo priemonės negu visoje šalyje.

Vadovaudamasi Vyriausybės nutarimu „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ nuo 2020 m. lapkričio 7 d. karantino laikotarpiu Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka vykdo savo veiklą užtikrindama ir laikydamasi valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo nustatytų reikalavimų bei visuomenės sveikatos saugos ir higienos reikalavimų. Dėkojame bibliotekos lankytojams už supratingumą ir atsakingumą.

DARBO LAIKAS

Pirmadieniais–penktadieniais 10.00–18.00 val.

KĄ TURITE ŽINOTI:
Karantino laikotarpiu Biblioteka savo patalpose vykdo fizinį lankytojų aptarnavimą tik išduodant knygas į namus ir jas priimant naudojantis knygų grąžinimo dėže:
• Knygas rekomenduojame užsisakyti internetu, tačiau prireikus galima jas rezervuoti telefonu (8 45) 58 70 48, elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., iš Vaikų literatūros fondo: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
• Knygas patogiausia ir saugiausia grąžinti bekontakčiu būdu, naudojantis knygų grąžinimo dėže šalia pagrindinio įėjimo.
• Kitos bibliotekos paslaugos (skaityklos, mokymai, edukacijos, renginiai) nebus teikiamos iki karantino sušvelninimo, apie kurį informuosime atskirai.

REIKALAVIMAI LANKYTOJAMS:

Vyresni nei 6 metų lankytojai  Bibliotekoje gali būti tik su tinkamai dėvimomis apsauginėmis kaukėmis (dengiančiomis nosį ir burną). Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Lankytojas, nedėvintis apsaugos priemonės dėl šios priežasties, turėtų darbuotojui parodyti neįgalumo nustatymo pažymėjimą. Lankytojai, nedėvintys nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių, neaptarnaujami ir paslaugos neteikiamos, išskyrus aukščiau nurodytas išimtis.
Lankytojai prašomi eilėse prie knygų ir kitų leidinių paėmimo / atidavimo laikytis ne mažesnio kaip 2 m atstumo vienas nuo kito. Vestibiulyje knygų laukti po vieną, išskyrus šeimos narius.
Lankytojai prašomi laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite arba kosėti ar čiaudėti į sulenktos alkūnės vidinę pusę) ir tinkamos rankų higienos (dažnai plauti rankas vandeniu ir muilu arba naudoti dezinfekcinį skystį).
Aplinkos valymas, dezinfekcija ir vėdinimas bibliotekoje atliekami keletą kartų per dieną, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis.

Karantino laikotarpiu delspinigiai neskaičiuojami.
Maloniai kviečiame naudotis Bibliotekos teikiamomis nuotolinėmis paslaugomis. Daugelį savo renginių lankytojams biblioteka pristatys nuotoliniu būdu. Sekite mūsų naujienas socialinėje erdvėje ir Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos svetainėje: www.panrbiblioteka.lt

Likime sveiki ir saugūs.

Informaciją parengė R. Karpinskienė