Žiemojimas su knyga

Atnaujinta: Penktadienis, 05 kovo 2021 14:15 Kokias knygas skaityti

Pusiaužiemis. Už lango pusnys sniego, šaltukas kutena nosis ir norisi tikėti, kad į mūsų kraštą atėjo tikra senoviška žiema. Vakarai vis dar ilgi ir tamsūs, karantinas neleidžia pajudėti toliau nuo namų... Ką gi. Į kitus pasaulius jus gali nuskraidinti knygos. Užteks atsiversti bet kurią pasirinktą ir jau nuo pirmų puslapių atsidursite toli nuo realybės. Ir gyvenimas taps įdomesnis...

Pristatome keletą naujesnių leidinių.  

Alinos Brunsky romanas „Paskutinė babos Dunjos meilė“ – pristatomas kaip vienas gaiviausių balsų literatūroje. Jame vaizduojamas iš praeities prikeltas nebeegzistuojantis pasaulis, kuriame gyvena „homo sovieticus“.
Kas jau kas, bet vyriausybės įspėjimai apie aukštą radiacijos lygį Černovo apylinkėse babos Dunjos tikrai neišgąsdins – į savo gimtąjį kaimą ji grįš bet kokia kaina. Kartu su ja į kelionę susiruošia ir keletas kaimynų – kažką gal pavyks užsiauginti patiems, miške galima rasti keistos formos uogų, o miestelio teritorija nereiks su niekuo dalytis. Bus galima gyventi, kaip panorėjus... Rašytojos pasakojimas grąžina į tragiškus įvykius menančias Černobylio apylinkes. Nutylėdama tragedijos mąstą, rašytoja siūlo pažvelgti į paprastų žmonių gyvenimą ant radioaktyvios bedugnės krašto.
Raimonda Zander „Kauno Atlantida nuo „Inkaro“ kamino pusės“.
Tai istorijos apie XX a. vidurio Kauną, kurį gerai atpažins kauniečiai. Čia daug nostalgijos ir sveiko humoro. Tikros Kauno patriotės knyga „Kauno Atlantida“ – tai tarsi duoklė mylimam miestui ir tiems, kurie jau išėjo – nugrimzdo, ir tiems, kurie išeis. Tai savotiškas vienos kartos liudijimas apie Kauną ir jo rajoną – laisvąją slabodkę. Šį pavadinimą rajonas gavo dėl to, kad ilgai Kėdainių Radviloms priklausiusi teritorija tik 1919 metais buvo prijungta prie Kauno ir ten gyveno tik laisvi valstiečiai, o tuomet tokie laisvi nuo baudžiavos kaimai buvo vadinami slavišku žodžiu „slabada“.
Naomo Novik knygoje „Šimtas metų žiemos“ pinasi Rytų Europos folkloro elementai, magija ir mitai. Knyga žavi netikėtu siužetu, įdomiais veikėjų sprendimais, gražia kalba. Tai pasaka, kurioje susiduriame ne tik su magija, bet ir socialinėmis problemomis. Čia turtingieji ir galingieji išnaudoja vargšus, valstiečiai, užpulti mistinio karaliaus, badauja, o jų pačių caras mėgaujasi turtais, savo paties spindesiu ir nesirūpina šalimi. Autorė į šį tinklą įaudžia trijų moterų gyvenimus. Mirijamai, Vandai ir Irinai tenka užduotis išlaisvinti gimtąją šalį nuo amžinos žiemos...
Anthony Doerr romanas „Malonės sniegas“ – jautri, širdį draskanti ir išmintinga istorija apie gyvenimo viltį bei ryšius tarp žmonių. Deividas – tipinis ramus mokslininkas, gyvenantis įprastą, šiek tiek nuobodų gyvenimą. Iš kitų jį skiria tai, kad kartais sapnuoja keistus dalykus. Sapnai pranašiški. Kartą jis susapnuoja, kad jo dukra nuskęs, o jis nespės jos išgelbėti. Nuo šių vaizdinių Deividas Vinkleris bėga tūkstančius mylių, nutraukdamas ryšius su šeima ir bandydamas apgauti pranašystę...
Autoriaus Anthony Doerr gebėjimas atjausti žmogaus silpnumą – jaudinantis. Knygos siužetas vystosi lėtai, sluoksnis po sluoksnio atskleisdamas žmogaus kelionę į savo gelmes.
Amerikiečių rašytojo Richard Powers romane „Medžių istorija“ autorius skaitytoją veda į šalia mūsų esantį pasaulį – didžiulį, lėtą, labai protingą ir mums beveik nematomą. Romane sutinkame devynis veikėjus, kurie pristatomi trumpomis, puikiai parašytomis istorijomis, iš karto gebančiomis prikaustyti dėmesį. To paties tikslo - išgelbėti kirsti ruošiamą seną mišką - vedini herojai yra labai skirtingi: nuo mokslus metusios merginos iki profesorės bei psichologo. Leiskimės kelionėn kartu su autoriumi, nes romanas „Medžių istorija“ yra ne vienerius metus besidriekiantis epas, kurį, beje, rašytojas kūrė gyvendamas miškuose.
Rašytojo Noah Gordon knyga „Vyndarys“ nukelia į devynioliktojo amžiaus vidurio Ispaniją ir pasakoja apie jauno vyro svajonę dirbti vynuogyne. Autorius geba įtraukti skaitytojus į vaizdingą istorinį peizažą, kuriame daug įvykių, kvapų, spalvų ir įdomių veikėjų. Ne išimtis ir ši istorija – šiltas ir jaudinantis pasakojamas apie pagrindinio veikėjo Džuzepo kelionę nuo pat jaunystės iki tapimo brandžiu žmogumi.
Autorius Noah Gordon daug dėmesio skiria istorinei realybei, todėl visos detalės suteikia žinių apie vyno gamybą, vynmedžius, derliaus nuėmimo ir ragavimo tradicijas. Rašytojas išgarsėjo knyga „Gydytojas. Avicenos mokinys“.
Vokiečių autorės Charlotte Link psichologiniai detektyvai moka prikaustyti dėmesį. Nauja knyga „Apgautoji“ ir vėl skaitytojams dovanoja įdomius veikėjus bei nenuspėjama siužetą. Keitė Linvil savo gyvenimą laiko visiškai nenusisekusiu. Moteris neturi nė vieno artimo draugo, karjera Skotland Jarde irgi einasi prastai. Ne tokia turėtų būti legendinės nuovados policininkė. Vienintelis artimas Keitei žmogus – jos tėvas. Deja, prieš kelias savaites jis buvo žiauriai nužudytas. Keitė atvyksta į gimtąjį miestą sutvarkyti tėvo namo ir paspartinti tyrimą, kuris jos manymu vyksta per lėtai. O čia viskas ir prasideda...
Įsitraukus į šį „užkabinantį“ romaną, net ir pats ilgiausias žiemos vakaras gali pasirodyti per trumpas...

Leiskite vakarus saugiai, jaukiai ir maloniai. Knygų skaitymas tikrai yra vienas tokių vakarojimų.

Savo patogumui knygas iš anksto galite užsisakyti čia

Parengė D. Pamerneckytė