Algimanto Aleksandravičiaus Lietuva

Antradienis, 01 gruodžio 2020 14:46 Parodos skelbimas

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui ir Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui,  vienam žymiausių Lietuvos fotografų Algimantui Aleksandravičiui skirtoje parodoje “Algimanto Aleksandravičiaus Lietuva“ eksponuojami bibliotekoje turimi minėto autoriaus meno albumai. Dvi gražios datos susilieja šioje parodoje (autorius šį rudenį minėjo 60- metį).

Algimantas Aleksandravičius, palikęs žymų pėdsaką mūsų miesto kultūriniame gyvenime – kas neprisimena jo garsiosios „Algimanto galerijos“, kurioje buvo eksponuojamos meninės parodos, skambėjo džiazas – išėjo fotografuoti Lietuvos.
Įspūdinga jo atrastoji Lietuva, kur fotografijos palydimos ne ką prastesnių tekstų, kur jos visos – ištisa istorija. Parodoje eksponuojami etnokultūriniams regionams skirti albumai, tačiau Algimanto Lietuva – ne tik etnografiniai regionai, bet ir žymūs Lietuvos žmonės – menininkai, aktoriai, kūrėjai. Autorius yra išleidęs keletą portretų albumų. Anot menotyrininko V. Kinčinaičio, menininko kurti portretai be galo iškalbingi, sugebantys atskleisti žmogaus esmę.
Dalia Staponkutė „Pasaulio lietuvyje“ rašė, kad fotomenininkas A. Aleksandravičius kuria apie „dieviško grožio gamtą ir jos jaukią tuštumą, nykstančius ir prisikėlusius paminklus, pamirštas ir kupinas laukimo sodybas, vienišas ir svajingas bažnyčias. Mes šito dažnai nematome ir sužinome tik iš nuotraukų…“
Gaila tik, kad šiuos meno leidinius tegalime pristatyti virtualiai, tačiau, pasibaigus karantinui, rasite juos mūsų bibliotekos fonduose.
O dabar – kviečiame susipažinti.

Parengė D. Pamerneckytė