Tradicinė šiaurės šalių savaitė - virtualiai

Penktadienis, 06 lapkričio 2020 08:39 Šiaurės šalių savaitė 2020

Lapkričio 9-15 dienomis kviečia tradicinė Šiaurės šalių literatūros savaitė tema "Šiaurės šalys ir pasaulis". Ją pradėjome 9 dieną virtualiu renginiu – susitikimu su islandų rašytoja Auður Ava Ólafsdóttir ir pokalbiu apie jos romaną „Randai“.

Neturėjusieji laiko ar galimybių dalyvauti šiame susitikime tiesiogiai gali pamatyti jo įrašą paspaudę nuorodą https://www.facebook.com/events/367929814262811
Auður Ava Ólafsdóttir, charizmatiška islandų rašytoja, poetė, Islandijos universiteto meno istorijos profesorė, baigusi studijas Sorbonos universitete Prancūzijoje. Debiutavusi 1998-aisiais, rašytoja pastaruoju metu leidžia vieną bestselerį po kito. Už romaną „Randai“, vadinamu vienu įsimintiniausių šiuolaikinių islandų romanų, autorė 2017 m. apdovanota Islandijos literatūros premija, o 2018 m. įvertinta Šiaurės tarybos literatūros premija. Nuotolinį pokalbį su rašytoja tiesiogiai transliavo iš Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos didžiosios salės.

2020-ieji – sunkūs metai, metę pasauliui didžiulį iššūkį, tad ir šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia vaikus, jaunuolius ir suaugusius pamąstyti apie tai, ką reiškia būti pasaulio piliečiu ir paieškoti savo vietos pasaulyje, suvokti, kokią atsakomybę turime jausti mes, kaip piliečiai.
Skaitymas suteikia mums fantastišką galimybę keliauti ir patirti pasaulį. Per literatūrą, pasitelkę savo vaizduotę, mes galime nukeliauti nesuskaičiuojamus kilometrus neiškeldami nė kojos iš namų. Ir pakeliui neretai smagiai nusikvatoti ar susigraudinus nubraukti ašarą.
Deja, paskelbus karantiną, bibliotekoje atšaukti visi renginiai ir mums tenka atsisakyti tiek rytinių, tiek vakarinių skaitymų žvakių šviesoje. Tad dar kartą kviečiame virtualiai susitikti su žymia islandų rašytoja, o jos knygą galite rasti mūsų bibliotekoje. Kaip, beje, ir kitų Šiaurės šalių rašytojų.

Parengė D. Pamerneckytė