„Metų knygos rinkimai 2020“

Atnaujinta: Antradienis, 10 lapkričio 2020 12:50

Dalyvauti akcijoje „ Metų knygos rinkimai 2020“ – tai skaityti ir mėgautis susipažįstant su naujai išleistomis knygomis. Komisija jau padirbėjo ir siūlo jums geriausias knygas. Geriausią iš geriausių teks išsirinkti Jums.

Akcija „Metų knygos rinkimai“, vykstanti jau šešioliktą kartą, kviečia vaikus ir suaugusiuosius skaityti ir rinkti labiausiai    patikusias lietuvių autorių knygas suaugusiesiems ir vaikams.

Šiemet ekspertai, įvertinę knygas, išleistas nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. iki 2020 m. rugpjūčio 31 d., pasiūlė penkių kategorijų kūrinius: vaikų, paauglių, knygų suaugusiesiems, poezijos bei publicistikos ir dokumentikos.

Už labiausiai patikusias knygas galima balsuoti iki 2021 m. vasario 18 d. interneto svetainėje metuknyga.lt, elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba paštu, adresu: „Metų knygos rinkimams“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, LT-01109 Vilnius.

Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai bus apdovanoti per Vilniaus knygų mugę 2021 metų vasarį.

Akciją „Metų knygos rinkimai“ rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija.

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2020“ penketukai:

KNYGOS VAIKAMS
Bakas Vainius, iliustruotoja Smirnovaitė Marija. Ką manė kamanė. Kaunas: Žalias kalnas, 2019
Kiudulaitė Aušra. Maksas ir 92 musės. Vilnius: Tikra knyga, 2020
Paltanavičius Selemonas, iliustruotoja Kvieskaitė Vilija. Sniego žmogelių žiema. Vilnius: Alma littera, 2019
Vaicenavičienė Monika. Kas yra upė? Vilnius: Tikra knyga, 2019
Vaitkutė Neringa. Neramios dienos (ciklo „Klampynių kronikos“ 2-oji dalis). Vilnius: Nieko rimto, 2020

KNYGOS PAAUGLIAMS
Cicėnaitė Akvilina. Kad mane pamatytum. Vilnius: Alma littera, 2020
Ganc Diana. Lota. Vilnius: Dominicus Lituanus, 2020
Zarambaitė Ignė. Juodavandeniai. Vilnius: Nieko rimto, 2020

KNYGOS SUAUGUSIESIEMS