Astos Ulytės paroda „Liepa“ – tikrojo AŠ paieškos

Trečiadienis, 01 liepos 2020 13:08

Bibliotekos galerijoje „Prie knygų“ eksponuojami per pastaruosius trejus metus sukurti tautodailininkės Astos Ulytės aliejinės tapybos darbai. Autorės tėviškė – Ramygala, ten prabėgo jos vaikystė, ten baigė vidurinę mokyklą ir susidomėjo daile.

„Pristatydama save pirmiausia noriu paminėti, kad daile domėjausi nuo pat vaikystės: mėgindavau piešti portretus, lipdydavau iš molio, skaitydavau meno istorijos knygas. Aliejinę tapybą išmėginau tik studijų metais, o 2010 metais, po ketverių metų pertraukos, pradėjau tapyti savarankiškai, įvairaus žanro ir įvairaus dydžio paveikslus. Tai darau iki šiol. Labai džiaugiuosi, kad per tuos dešimt metų, nors ir turint su menu visiškai nesusijusius darbus, aliejinė tapyba išliko kaip vienas mėgstamiausių užsiėmimų. Įdomu stebėti, kaip keičiasi mano tapymo maniera, atsiranda gilesnės tematikos, priverčiančios ne tik pasigrožėti, bet ir susimąstyti, galbūt kažką pajausti sieloje.
Aplankius nemažai žymiausių meno muziejų, perskaičius galybę meno istorijos knygų linkstu prie išvados, kad šiandieniniame skubėjimo, daiktais perkrautame Pasaulyje, žmogų nustebinsi nebent bandymu pasibelsti į jo vidų. Dėl šios priežasties dar domiuosi dailės terapija, toliau skaitau įvairaus žanro knygas, plečiu savo akiratį keliaudama ir ieškau atsakymų, kaip į tą vidų prisibelsti. Visiems skaitantiems šį aprašymą norėčiau palinkėti neprarasti savo vidinės laisvės ir padaryti tai, ką daryti galbūt seniai norėjote, bet taip ir nesiryžote. Atraskite save iš naujo ir nebijokite būti tikruoju AŠ“,– linki parodos autorė Asta Ulytė.

Paroda veiks iki liepos 31 d.
Informaciją parengė Rima Karpinskienė