Dainai Opolskaitei įteikta Gabrielės Petkevičaitės- Bitės literatūrinė premija

Šeštadienis, 20 Birželis 2020 14:33

Tradicinė premijos teikimo šventė, vykdavusi gegužės mėnesį, šiemet pasistūmėjo į vasarišką birželį.

Puziniškis, G. Petkevičaitės-Bitės gimtinė, sulaukė  laureatės D.Opolskaitės ir kitų, garbingų svečių. Į šventę atvyko LR Seimo narė G.Burokienė, LR Seimo nario P. Nevulio padėjėja V. Mockevičienė, rajono meras P.Žagunis, mero pavaduotojas A. Pocius, Smilgių seniūnijos, kultūros centro, gimnazijos, G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos atstovai.

Rajono viešosios bibliotekos direktorė R. Bagdonienė, pristatydama literatūrinę premiją priminė, jog ją pelnė jau 32 laureatai, tarp jų -20 vyrų ir 12 moterų rašytojų. Renkant šių metų laureatą, komisijai, vadovaujamai A. Pociaus, teko nelengvas uždavinys. Teko skaityti, nagrinėti, diskutuoti. Šių metų laureatės knyga buvo pasirinkta iš dviejų knygų, buvusių pateiktų „Metų knygos“ akcijai. Daina Opolskaitė išsiskyrė kaip jauna kūrėja, tačiau brandi savo kūryba. 2000 m. debiutavusi novelių rinkiniu, išleido 5 knygas, pelnė 7 apdovanojimus.

Knygą  „Dienų piramidės“  D. Opolskaitė  laiko brangiausia knyga, nes jos pasirodymo laukė daugelį metų. 2019 m. ją išleido leidykla „Tyto alba“. Knygoje autorė meistriškai plėtoja novelės žanrą. Knyga įvertinta tarptautiniu apdovanojimu – Europos Sąjungos premija. Novelėse jautriai atskleidžiamos žmogiškos istorijos, paliečiant   santykius, svajones, viltis, artumą, kaltę.

Susirinkusieji turėjo progą išgirsti autorės kūrybą. Audronės Palionienės skaitoma novelė „Brandos egzaminas“ visus palietė stipria teksto jėga.

Laureatei premiją įteikė komisijos pirmininkas A. Pocius, linkėdamas kūrybinės sėkmės. LR Seimo narė G. Burokienė linkėjo autorei pedagoginės ištvermės, skatino kurti taip reikalingą literatūrą paaugliams. Sveikinimai, gėlės, gražūs žodžiai iš smilgiečių, rajono kultūros darbuotojų, G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos atstovų, Audriaus Dervinio muzikos garsai... Buvo jauku, prasminga, šventiška.

Šia nuotaika džiaugėsi ir laureatė D. Opolskaitė sakydama, jog pabuvojus G. Petkevičaitės-Bitės namuose, pasijunti tautos namų dalimi. Dėkodama už skirtą premiją ji teigė, kad pirmiausia dėkoja Bitei – už jos investiciją į kitus – į žmones; už investiciją, kuri yra reikalingiausia ir brangiausia, tačiau šiais laikais pamirštama.

A. Nedveckienė