Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinė premija - Henrikui Algiui Čigriejui

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27 Premijos laureatą H.A.Čigriejų  sveikina Panevė rajono savivaldybės bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė ir rajono vicemeras Antanas Pocius

Puziniškio dvare įteikta Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinė premija rašytojui  Henrikui Algiui Čigriejui už knygą „Ir parsinešė apynio kvapą“. H. A. Čigriejus – jau 24-asis šios premijos laureatas. Premijos gavimą liudijantį raštą įteikė Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius.

Tai tokia knyga, kuri teikia malonumą skaitant, nereikia įdėti daug pastangų galvojant, herojai pavadinti žinomais vardais, visa knyga rašyta apie Pasvalį, apie tą kraštą, kuris netoli Puziniškio. G. Petkevičaitė-Bitė pati buvo neabejinga šitam kraštui, gyveno Joniškėlyje“, – sakė  Panevėžio rajono savivaldybės bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė.

„Tokios prozos nebebus, ir tai dėsninga, tai normalu. Tad mes turime puoselėti, ką dar turime, ką dar gali tokie rašytojai kaip H. A. Čigriejus prisiminti, ištraukti iš šitų jaunystės, vaikystės aruodų, šiek tiek idealizuotų“, – pristatydamas laureatą, kalbėjo Rašytojų sąjungos narys Aidas Marčėnas.

H.A.Čigriejaus kūrinių veikėjai iš Pasvalio krašto, kur gimė ir augo rašytojas ir rašo apie kaimą, jo žmones. Pasvalietiška tarme rašytoją sveikino ir kraštietis Seimo narys Petras Luomanas. Smilgių bendruomenės centro „Bitė“ pirmininkas Antanas Dabužinskas ir kultūros centro direktorė Lina Narkevičienė sveikino premijos laureatą ir įteikė naminės duonos kepalą.