Eugeniją Šimkūnaitę prisimenant

Antradienis, 12 Gegužė 2020 12:41 Paroda žymiai žolininkei

Rajono viešojoje bibliotekoje parengta paroda „Žymiai žolininkei atminti“, skirta habil. biologijos mokslų daktarės Eugenijos Šimkūnaitės paminėjimui. 100-ųjų garsios žolininkės gimimo metinių proga Lietuvos Seimas 2020-uosius  paskelbė Eugenijos Šimkūnaitės metais. Įspūdinga asmenybė, palikusi mums visiems neįkainojamą palikimą, verta didelio paminėjimo ir didelės pagarbos.

„Tebūna amžinas ir šventas daktarės Eugenijos Šimkūnaitės atminimas",- sakė Dr. Romas Pakalnis.

Rašytinio daktarės palikimo dalį galima rasti Panevėžio rajono viešojoje bibliotekoje, o susipažinti su juo siūlome virtualiai. Knygas, užsisakius, galima paimti į namus.
Režisierius Henrikas Šablevičius yra sukūręs trumpą dokumentinį filmą „Žiniuonė“, apie E. Šimkūnaitę, išvaikščiojusią daugybę Lietuvos kaimų, kad perprastų liaudies medicinos paslaptis ir susietų jas su mokslo žiniomis. Dalinamės šio puikaus filmo nuoroda ir kviečiame jį pamatyti.

Parengė D. Pamerneckytė