Ir mums rūpi Panevėžio krašto medikų saugumas

Antradienis, 24 Kovas 2020 18:27 Apsauginio skydelio laikiklis

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka prisideda prie  Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir Všį ,,Robotikos mokyklos“ iniciatyvos ir kreipimosi į bibliotekas turinčias 3D spausdintuvus. Šiuo metu  spausdiname apsaugos priemones, padėsiančias apsaugoti mūsų gydytojus.

Daugelyje Lietuvos bibliotekų stengiamasi kaip įmanoma greičiau 3D spausdintuvu paruošti kuo daugiau medikams skirtų apsauginių skydų rėmelių. Kodėl svarbūs skydai? Kai kuriems medikams, deja, bet tai gali būti vos ne vienintelė apsauginė priemonė nuo lašeliniu būdu plintančio viruso. Skydelis dengia veidą, tad mažina galimą lašelių kontaktą su šia bene paprasčiausiai pažeidžiama kūno dalimi.
Rėmelius skydams  spausdiname  saviems, Panevėžio  rajono savivaldybės medikams, stengiamės rūpintis savo artimiausiais gydytojais.
Kilnios iniciatyvos organizatoriai jau dabar pastebi didelį susidomėjimą apsauginiais skydais – jų laukia greitosios pagalbos ekipažai, ligoninės, poliklinikos, matomas susidomėjimas ir iš privataus sektoriaus. Kaip teigia iniciatoriai, iš pradžių planuojama aprūpinti kiekvieną ligoninę bent 200 vienetų, ypač rajonuose, nes ten priemonių ypač trūksta, o toliau papildyti jas atsargomis iki 15 000 vienetų didžiosioms įstaigoms.
Tikimasi, kad bendromis bibliotekų pastangomis bus galima greitai ir efektyviai pagaminti trūkstamus skydų kiekius!