Biblioteka subūrė bendruomenes saviugdos veikloms

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:30

Viešoji biblioteka, kovo mėnesį pradėjusi vykdyti projektą „Tautiniai vakarojimai: tradicija ir dabartis“, kvietė vakaroti prisimenant liaudies tradicijas.

Balandžio mėnesį vakarojimai vyksta aktualizuojant svarbias nūdienos temas – asmenybės savirealizaciją, saviugdą.
Paliūniškio ir Molainių bibliotekose vykę vakarojimai neprailgo –bendruomenės susipažino su nauju saviugdos metodu – neuroedukacija. Užsiėmimą „Mano emocinis pasaulis“ vedė lektorė Rėda Grigaitienė. Dalyviai pasinėrė į kūrybos procesą, kuriame tapė, kūrė, vedami vidinių impulsų, atskleisdami vidinę patirtį, išlaisvindami jausmus bei papildydami vienas kito kūrybą savo sprendimais.
Kiekvienas dalyvis mokėsi dirbti grupėje per savo asmeninę patirtį. Išmoktas metodas padėjo atskleisti kūrybingumą, kitu žvilgsniu pažvelgti į esamą situaciją,  stiprinti savo pasitikėjimą, bendruomeniškumą.Dalyviai teigė, kad įgytas asmens pažinimo kompetencijas perteiks savo artimiesiems, pritaikys juos darbinėse bei gyvenimiškose situacijose, taip gerinant gyvenimo kokybę bei kuriant aplink save pozityvią aplinką.
Minėtą projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio rajono savivaldybė.

Asta Nedveckienė