Pažintis su Eurodesk tinklu

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27

Apie informacinių paslaugų jaunimui tinklą „Eurodesk“ rajono bibliotekininkai sužinojo kovo 27 d. vykusio seminaro metu. Šio tinklo atstovės Panevėžio krašte Velžio bei Raguvos bibliotekų darbuotojos Žana Mamontova ir Vida Gailiušytė pristatė Euodesk tinklo  „Žinau viską“ programą ir plačiau papasakojo apie jos teikiamas ir siūlomas galimybes.
Buvo pristatytos pagrindinės Eurodesk tinklo temos: kas yra savanorystė, kur kreiptis ir ieškoti jaunimui informacijos apie darbą, stažuotę, praktiką bei studijas užsieniuose, kokios nevyriausybinės organizacijos veikia Lietuvoje ir užsieniuose. Panaudota įdomi vaizdinė medžiaga atskleidė, kaip naudotis Eurodesk tinklo programa „Žinau viską“ bei jai skirtu  internetiniu portalu. Buvo papasakota apie Eurodesk tinklo atsiradimo istoriją, apie tinklo įkūrėją bei  idėjos atsiradimą  platinti šią informacinę medžiagą jaunimui, darbingo amžiaus žmonėms ir senjorams.
Apie savanorišką veiklą, EST programą plačiau papasakojo iš Ispanijos atvykęs savanoris Alberto, kuris pristatė vykdomas veiklas Lietuvoje. Vaikinas dirba Verdenės pagrindinėje mokykloje, kurioje atlieka pagalbininko mokytojo vaidmenį, bei aktyviai dalyvauja šios mokyklos auklėtinių užklasinėje veikloje (kartu su mokyklos auklėtiniais piešia, žaidžia kiemo žaidimus (futbolą), maketuoja, režisuoja vaikiškus filmukus, pristato savo šalį, gamina tradicinius savo šalies patiekalus.
Vida Gailiušytė supažindino su Eurodesk finansavimo programomis, skirtomis jaunimo  iniciatyvoms remti (studijoms , stažuotėms, darbui ir savanorystei) Europoje bei plačiau apžvelgė balandžio mėn.16- 22 dienomis vyksiančius renginius Panevėžio mieste ir j rajone (Velžyje, Raguvoje, Tiltagaliuose, Vadokliuose, Krekenavoje). Mobilumo savaite- įgavusi naują šūkį „Išsitaškyk“. Taip pat pristatė HYHO metodiką- „Help Yourself by Helping Others“ vykdo neformalų auklėtinių ugdymą įstaigoje bei pristato mainų programą).
Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka į Europos jaunimo informacijos tinklą Eurodesk buvo pakviesta tapti šios programos nariu- savanoriu 2011 metais. Šis tinklas  veikia veikia 33 Europos šalyse ir teikia išskirtinę europinę informaciją jaunimui ir dirbantiems su jaunimu.
Eurodesk atstovai sako: „Net jei neturėsime atsakymo į Tavo klausimą, būtinai nukreipsime tinkama linkme ir patarsime, kur galėtum ieškoti reikiamos informacijos“.