Dizainerio Viliaus Purono paroda - bibliotekos erdvėse

Trečiadienis, 10 Spalis 2018 19:51 Vilius Puronas

Viešosios bibliotekos galerijoje "Prie knygų"  vyko susitikimas su dizaineriu, meno kūrėju – Viliumi Puronu bei jo parodos "Mūsų miestas - mūsų namai" pristatymas. Pasveikinti kūrėjo atvyko Panevėžio rajono meras Povilas Žagūnis, kolegos,  draugai,  visuomenės atstovai.

Vilius Puronas – profesionalus industrinis dizaineris, gerai žinomas kaip kūrėjas, formuojantis lietuviško miesto estetinius procesus.

Šiaurės Lietuvoje plačiai žinomas kaip asmenybė: kūrėjas, rašytojas, visuomenininkas, kraštotyrininkas, lektorius ir kaip vienas iš produktyviausių Šiaulių dailininkų, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos narys, dviejų kūrybinių sąjungų – Lietuvos dailininkų sąjungos ir Lietuvos dizainerių sąjungos narys. Dauguma žino, kad VILIUS PURONAS yra šiaulietis, bet pasirodo, kad jis ir panevėžiškis, gimęs ir įgijęs vidurinį išsilavinimą mūsų mieste. Panevėžyje mums žinomas skulptūrinis kompleksas prie Nevėžio upės „PANE-VĖŽYS“ (2014 m.), „Panevėžio miesto įkūrimo obelisko“ memorialas ir jo atributika (2003-2007 m.), Šiauliuose -  miesto laikrodis "Gaidys" (1974 m.) ir „Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvaras“ (1975 ir 1986 m.). Šie ir daugelis kitų kūrinių prigijo aplinkoje, yra mylimi gyventojų, lankomi turistų.

Paroda bibliotekos galerijoje „Prie knygų“ eksponuojama iki spalio 31 d.

Maloniai kviečiame

Informaciją parengė Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Rima Karpinskienė