„Galerijoje prie knygų“ svečiuojasi lėlės

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27

 Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta panevėžietės, tautodailininkės Marijos Malickaitės rankų darbo lėlių paroda „...taip panašios į žmones“.

 Autorė, pristatydama savo darbus sakė, tik pradėjusi kurti lėles supratusi, kad tai visai naujas pasaulis ne tik technikos prasme. „Lėlės ieško namų, kuriuos galėtų pripildyti jaukumo ir gėrio. Todėl su jomis taip sunku skirtis“, kalbėjo Marija Maleckaitė.
 Autorinė lėlė, kaip nauja meno rūšis atsirado maždaug XX a. viduryje. Šiandien ši meno rūšis jau visiškai susiformavusi, įgijusi savas kryptis ir sroves, turinti savus klasikus ir avangardistus. Labai paplitusi daugelyje šalių, ,o ypač Japonijoje, Rusijoje. Pastarojoje lėlių tvėrimo menas turi ypač gilias šaknis. Čia veikia jų gamybos mokyklos ir meistriškumo klasės.
 Žaismingumo renginiui suteikė V.Mikalausko menų mokyklos moksleivių Konstancijos ir Kasparo Kerbedžių atliekami kūriniai. Pristatymo metu dalyviams buvo sudaryta galimybė pabandyti patiems sukurti savo lėlę.
Bibliotekos direktorė R.Bagdonienė, džiaugėsi, kad eksponuojamos autorinės lėlės bibliotekai suteikė mistikos ir vasariško jaukumo.
 Paroda „...Taip panašios į žmones“ veiks iki rugsėjo 8 d.


 „Galerijoje prie knygų“ svečiuojasi lėlės  „Galerijoje prie knygų“ svečiuojasi lėlės  „Galerijoje prie knygų“ svečiuojasi lėlės „Galerijoje prie knygų“ svečiuojasi lėlės 
 „Galerijoje prie knygų“ svečiuojasi lėlės