Tūkstantmečio kaimas: Lepšiai, Pažagieniai, Stetiškiai, Šilagalys

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27

Per Lietuvą nuvilnijo renginiai, skirti šalies vardo tūkstantmečiui paminėti. Į jų maratoną įsijungė ir mūsų krašto bibliotekos.

Norėjosi, kad ir Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Šilagalio filalas neliktų nuošalyje  nuo šio svarbaus, reikšmingo įvykio.

Šalies, miesto, kaimo istoriją galima suguldyti į knygas, tapybos lakštus, fotografijas. Kadangi nesu nei istorikas, nei rašytojas, nei dailininkas, nutariau pažvelgti į arčiausiai bibliotekos esančius kaimus pro fotoaparato objektyvą. Mintis atėjo netikėtai, pradėjus fotografuoti kaimuose išlikusius kryžius. Keliolikos nuotraukų pasirodė mažoka. Pradėjau fotografuoti aplinkinių kaimų sodybas, kapinaites, paminklus. Taip ir gimė nemenkas fotografijų rinkinys „Tūkstantmečio kaimas: Lepšiai, Pažagieniai, Stetiškiai, Šilagalys“.

Bibliotekos tinklalapio lankytojų „teismui“ pateikiu šias nuotraukas. Su pačiu albumu galima susipažinti Šilagalio filiale.

Audrius Mikeliūnas.                               Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Šilagalio filialo vyr. bibliotekininkas