G.Petkevičaitės literatūrinė premija įteikta jos gimtinėje

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27

Nacionalinę bibliotekų savaitę praturtino gražus literatūrinis renginys bibliotekai priklausančiame Puziniškio muziejuje. Jau 22 –oji G.Petkevičaitės -  Bitės  vardo premija įteikta rašytojai  N.Kliukaitei - Kepenienei už biografinį romaną „Bitė“. Į renginį klaipėdietė rašytoja atvyko kartu su  rašytoju Rimantu Černiausku, poete Daiva  Molyte –Lukauskiene . Džiugu, kad į šventę atvyko seimo narys Petras Luomanas, rajono vadovai, Panevėžio krašto kultūrininkai. Visiems įspūdį paliko Panevėžio dramos teatro aktorės – E.Matulaitė ir E.Koriznaitė, sukūrusios G.Petkevičaitės  ir Žemaitės įvaizdį.
      Renginio dalyviai neskubėjo skirstytis – apžiūrinėjo po rekonstrukcijos atsinaujinusias muziejaus patalpas, domėjosi Bitės gyvenimo faktais, atskleistais meniškose fotografijose.  Saulėta diena viliojo visus į dvarelio verandą, kurioje buvo galima paskanauti pristatomos edukacinės programos arbatų.