Japoniški motyvai Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27

„Tekančios saulės“ klubas, įsikūręs Vilniuje, pakvietė į tapybos ir kaligrafijos darbų parodos „Teptuko šėlionės“ atidarymą Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Parodoje galima išvysti hieroglifų ornamentus, viliojančius rytietiškų motyvų piešinių vingius ir netikėtas lietuviško šrifto interpretacijas, taipogi  keletą rankų darbo knygų.

„Klubas vienija žmones, besidominčius Tolimųjų Rytų menais, norinčius burtis ir draugauti, dalintis ir sužinoti“ - , sakė Saulė Lementauskienė, klubo “Tekanti saulė“ įkūrėja ir vadovė, pristatydama parodą. Klubo nariai kartą per savaitę renkasi į užsiėmimus Vilniuje, bare „Mano guru“. Čia mokosi japonų kaligrafijos (shodou) ar šrifto bei tapybos tušu, bendrauja, kuria įvairius projektus, vyksta į kūrybines stovyklas. Klube lankėsi svečiai iš Japonijos ir buvo nustebinti giliu japoniškos kultūros suvokimu bei lietuvių noru ir užsidegimu studijuoti rytų kultūras.
     Didelio susidomėjimo tiek mažų, tiek suaugusių lankytojų sulaukė parodos pristatymo dalyviams surengta edukacinė hieroglifų rašymo mokymosi pamoka . Dalyviai susipažino su originaliomis priemonėmis (teptukais, ryžių popieriumi ir kt.), skirtomis naudoti kaligrafijai, konsultuojami klubo vadovės, mokėsi kaligrafijos meno subtilybių.
„Tekančios saulės“ klubo narių darbai bibliotekos galerijoje „Prie knygų“ eksponuojami visą rugpjūčio mėnesį. Kviečiame apsilankyti!

Danutė Pamerneckytė
Foto V.Ambraškaitės