Tarp vasario 8-osios ir Vasario 16-osios

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:31 Slovėniją pristato bibliotekos direktorė R. Bagdonienė

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyksta Slovėnijos kultūros savaitė „ Tarp vasario 8-osios ir vasario 16-osios“.
Slovėnijos Škofja Lokos miesto Ivano Tavčaro viešoji biblioteka ir Panevėžio rajono viešoji biblioteka dalyvauja tarptautinėje Europos bibliotekų bendradarbiavimo programoje Naple sister libraries.

Tapusios programos dalyvėmis abi bibliotekos jau apsikeitė meninėmis parodomis: Škofja Lokos miesto bibliotekoje buvo eksponuojama Gintaro Lukoševičiaus  Puziniškio Muziejaus naktų retro  foto paroda. Savo ruožtu mūsų bibliotekoje buvo pristatyta Jure Nastran Kristaus kančios dramos Škofja Lokoje fotografijų paroda ir Snežnos Taler kaligrafijos paroda.
Beieškodami bendrų sąlyčio taškų  atradome, kad abiems šalims ypatingai svarbus yra vasario mėnuo: mes švenčiame vasario 16-ąją -  Nepriklausomybės dieną, o slovėnai  - vasario 8-ąją Slovėnijos Kultūros dieną. (Prešerenov dan). Jiems tai yra didelė šventė, skirta žymaus poeto Francės Prešereno garbei. Tą dieną įteikiamos F. Prešereno premijos – aukščiausi Slovėnijos apdovanojimai už mokslo ir kultūros pasiekimus.  Pagal šio poeto žodžius sukurtas Slovėnijos himnas.
Norėdami atskleisti mūsų abiejų šalių sąsajas surengėme Slovėnijos Kultūros savaitę viešojoje rajono bibliotekoje „Tarp vasario 8-osios ir vasario 16-osios“. Savaitė startavo vasario 8-ąją. Buvo pristatyta programa Naple sisters libraries, supažindinama su Slovėnijos kultūros dienos  istorija, pasakojama  apie Slovėnijos ir Lietuvos literatūrinius  ryšius. Bibliotekos lankytojams pateikiami bibliotekoje esantys slovėniškų knygų vertimai – surengta paroda „Slovėnų literatūra iš arčiau“. Ji bus eksponuojama visą vasario mėnesį. Kadangi Slovėnijos literatūra pirmiausia yra poezija, tai parodos pristatymo metu buvo skaitomos šios šalies poetų eilės.
Mūsų dar laukia mažųjų bibliotekos lankytojų supažindinimas su slovėnų pasakomis : vyks jų skaitymai, o „Maminukų akademijoje“  mažiesiems bus sekama teatralizuota pasaka „Keturi muzikantai“.
Apie vykstančius renginius skelbiame publikacijas viešojoje erdvėje.

Parengė D. Pamerneckytė