Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27

Bernatonių, Miežiškių, Molainių, Tiltagalių, Vadoklių bibliotekos lapkričio 8-14 d. savo renginiais įsijungia į visoje Lietuvoje ir Baltijos šalyse vykstančią Šiaurės šalių bibliotekų savaitę.  Jau tryliktą kartą vykstančios savaitės šių metų tema "MAGIŠKOJI ŠIAURĖ".Tai tradicinė šviesos ir knygos šventė, primenanti mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikianti progos vaikams ir suaugusiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečianti tamsiais vėlyvo rudens vakarais susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį.
     Minėtose bibliotekose visą savaitę bus galima  susipažinti su  Šiaurės šalių kultūra, tradicijomis, literatūra. Vyks raiškiojo skaitymo popietės, viktorinos, knygų parodos, pažintis su šiaurietiškomis sakmėmis, novelėmis, pasakomis.

ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖS „MAGIŠKOJI ŠIAURĖ“ RENGINIAI PANEVĖŽIO RAJONO BIBLIOTEKOSE 2010 m.

Renginio vieta

Lapkričio  8 d.

Lapkričio    9 d.

Lapkričio  10 d.

Lapkričio  11 d.

Lapkričio  12 d.

Bernatonių filialas,

Draugystės g. 22, Bernatonių k.,

Tel. 559838

Šviesos ir žodžio šventė „Magiškoji  Šiaurė“: skaitomas tekstas iš A.S. Magnason knygos „Mėlynosios planetos istorijos“.

„Apie Raganas ir Raganius“. Knygų paroda

12.00 val.

Popietė „Šiaurės šalių paslaptingų pasaulių gyventojai“

12.00 val.

Popietė „Kelionė internetu po Šiaurės šalis“

12.00 val.

Popietė „ Kuriame paslaptingo pasaulio gyventojus“

Miežiškių filialas,

Taikos g. 1a,

Miežiškių k.

Tel. 599251

10.00 val.

Mažiesiems skaitytojams ir klausytojams prie žvakių šviesos „Gražiausios islandų pasakos ir sakmės“ knygos ištraukos skaitymas.

17.00 val.

Jaunimui ir suaugusiems knygos John Ajvide Lindgvist „Įsileisk mane“ ištraukos skaitymas ir aptarimas.

16.00 val.

Baker A. knygos „Burtininkas: magija amžiams bėgant“ paroda ir aptarimas.

„Magijos atspalviai“ - lankstinuko konkursas.

„Nepaaiškinama gamtos ir burtų magija“.

Literatūrinė pamoka

Miežiškių pagr. mokyklos Maironiečių klubo narių raiškaus skaitymo popietė, poetinė Eda: „Žynės pranašystė“.

Molainių filialas,

Alyvų g. 2a,

Molainių k.,

Tel. 556177

"Magiškoji šiaurė". Šiaurės šalių rašytojų literatūros paroda vaikams. Veiks iki lapkričio 30 d.

11.00 val.

Šviesos ir žodžio šventė

16.30 val.

„Sutemų valanda“. Ištraukos iš John Ajvide Lindqvist knygos „Įsileisk mane“  skaitymas suaugusiems

Raguvos filialas,

Laisvės g. 10, Raguva,

Tel. 591222

Magiškosios Šiaurės gyventojai“. Vaikų piešinių paroda

„Magiškoji Šiaurė“. Šiaurės šalių literatūros (poezijos, romanų, novelių) paroda

Šviesos ir žodžio šventė:

14.00 val. mažiesiems -pasakų iš „Gražiausios Islandų pasakos ir sakmės“ skaitymas;

18.00 val. Ištraukų iš  J. Ajvide Lindqvist knygos "Įsileisk mane" skaitymas

Tiltagalių filialas,

Paežerio g. 2, Tiltagalių k.,

Tel. 559190

16.00 val.

„Magiškos pasakos šiuolaikinėje Šiaurės šalių fantastinėje literatūroje“ Renginys mažiesiems

Pažintinė paroda „Ką aš žinau apie šiaurės šalis?“

„ Šiaurės šalių rašytojai ir jų
magiškoji kūryba“. Literatūros paroda.

Vadoklių filialas,

Ramygalos g. 39, Vadoklių k.

Tel. 556341

17.00 val.

John Ajvide Lindgvist knygos „Įsileisk mane“ ištraukos skaitymas ir aptarimas.

Knygų paroda „Skaitykime Šiaurės šalių knygas"

16.00 val.

Popietė moksleiviams „Netikėčiausios istorijos su fantazijos prieskoniais".

16.00 val.

„Magiškos būtybės pavidalai“. Kompiuterių programomis bus piešimos fantastiškos būtybės.

17.00 val.

Šiaurės šalių savaitės renginių aptarimas.