Šviesos ir knygos šventė Raguvos bibliotekoje

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė šiemet Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse  rengiama tryliktą kartą,  Šiaurės šalyse bus jau keturioliktoji, o mūsų bibliotekoje jau trečioji. Tai tradicinė šviesos ir knygos šventė, primenanti mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikianti progos vaikams ir suaugusiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečianti tamsiais vėlyvo rudens vakarais susiburti ir drauge persikelti į magiškąjį knygų pasaulį.
   Jaunieji Raguvos bibliotekos skaitytojai susirinkę į „Šviesos ir žodžio šventę“ įdėmiai klausėsi pasakų ir sakmių iš knygos „Gražiausios Islandų pasakos ir sakmės“. Rusenanti žvakių šviesa suteikė renginiui jaukumo ir tolerancijos vienas kitam. Šių metų Šiaurės Šalių bibliotekų savaitės tema- „Magiškoji Šiaurė“. Šiaurės Šalių magija yra akivaizdi ir užburianti. Pelkėse slepiasi raganos su garuojančiais burtų puodais, vandenyse gyvena vandeniai, o stūgaujantys vaiduokliai ir monstrai gyvena audrose.
   Ypatingai didelio dėmesio susilaukė „Sutemų valanda“, kurios metu su vyresnėmis mergaitėmis skaitėme ištrauką ir knygos Ajvide Lindqvist „Įsileisk mane“. Tai knyga-vampyrų mito interpretacija. Tamsus vakaras, degančios žvakės, tarsi magija užbūrė visus esančius, kad net nenorėjome skirstytis namolio.
   Užburti magijos ir burtų visi stebėjomės kokia įdomi ir savita yra  Šiaurės šalių rašytojų kūryba.