G.Petkevičaitės –Bitės dvarelyje atgijo praeitis

Trečiadienis, 22 Birželis 2011 17:22

Birželio 17-osios popietę G.Petkevičaitės-Bitės dvarelis tapo panašus į 20 a. pradžioje vykusius šviesuomenės susibūrimus Petkevičių namuose. Panevėžio rajono viešoji biblioteka Puziniškio muziejuje suruošė lietuviškai tautiško vakaro improvizaciją. Tai jau antrasis „Muziejų nakties“ renginys, šiemet skirtas rašytojos, švietėjos  150 –mečio sukakčiai. Nepaisant vasaros lietaus protrūkių, dvarelyje svečius pasitiko pati G.Petkevičaitė-Bitė ir jos bičiulė Žemaitė, o Naisių vasaros teatro jaunieji aktoriai parodė nuotaikingą spektaklį. Į šventę atvykęs renginio rėmėjas R.Karbauskis džiaugėsi šiuo išsaugotu ir gyvybingu paveldo objektu, muziejaus veikla. Meninius dirbinius ir amatus rodė talentingi meistrai – kalvis S.Kronys, pynėja J.Vytartienė, jaunieji Ramygalos keramikai, žolynų paslaptimis dalijosi Adelė Karaliūnaitė,  o viešnia iš Deltuvos Daiva Stimburienė mokė visus senovinio žvakių liejimo amato. Buvo smagių liaudies dainų ir šokių kartu su Smilgių atlikėjais. Žvakių šviesoje skambantys Šopeno garsai visus kvietė užeiti į dvarelio vidų, kuriame laukė įdomi pramoga – pasipuošę bajoriškais apdarais svečiai kūrė seną fotografiją.