Skaitmeninio turinio mokymai Miežiškių bibliotekoje

Trečiadienis, 29 Birželis 2011 11:36

Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Miežiškių filialas dalyvavo projekto „Bibliotekos pažangai“ skelbtoje bendruomenių ir bibliotekų komandų atrankoje skaitmeninio turinio kūrimui bei mokymams ir pateko tarp 40 -ies bibliotekų Lietuvoje, gausiančių skaitmeninę įrangą.
Miežiškiečių komandoje – dešimt žmonių, atstovaujančių bendruomenei, kultūros centrui, jaunimo atstovai. Birželio 14 d. Miežiškių bibliotekoje vyko pirmasis bendruomenės komandos mokymų etapas. Dėstytojai – Auksinio kadro“ laimėtojas, fotografas H.Milaševičius ir kino režisierius V. Digimas. Jie į Miežiškius atvežė laimėtą skaitmeninę techniką: fotoaparatą, videokamerą ir priedus. Įdomiai ir turiningai pravedė pirmą mokymų dieną.    Pasakojimas buvo gausiai iliustruotas foto kadrais, parodytas kino filmas. Projekto dalyviai dėstytojams pateikė įvairių juos dominančių klausimų. Liepos mėn. vyks dar du komandos mokymų etapai.
Miežiškiečiai ketina sukurti filmuką apie tik šiame krašte švenčiamą Naktigonės šventę, Solidarumo maratoną, Baltramiejaus atlaidus ir kitas šventes, fotografuoti Miežiškių žmones, bažnyčią, perfotografuoti senas foto nuotraukas.

V.Karklytė
Miežiškių fil. vyresn. bibliotekininkė