Vasarą įgyvendinamos sveikatinimo projekto veiklos

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 14:27

Velžio ir Piniavos bibliotekose vyksta sveikatinimo projekto ,,AUGU SVEIKAS, STIPRUS IR AKTYVUS“ užsiėmimai.

Visą vasarą vaikai dalyvaus užsiėmimuose, teikiančiuose fizinio aktyvumo naudą, įgys sveikos mitybos žinių, pažins vaistinius augalus.

Mažieji velžiečiai ir piniaviečiai jau spėjo išvykų metu pasigrožėti ne tik žydinčiais laukais, bet ir pasitelkę augalų žinovus, patys juos stebėti, analizuoti. Prisirinkę žolynų ir juos sudžiovinę ne tik mėgausis gydomosiomis arbatomis, bet ir kurs įvairias menines kompozicijas.
Keliaudami po gamtą, jaunieji projekto dalyviai išbando savo ištvermę. Piniaviečiai, keliaudami  į Paliūniškį, įveikė  net 3,5 km. žygį. Kelionės tikslas  –  šaunios Paliūniškio bendruomenės slaugytojos Vidos  Pagarackienės sodyba, kur jų laukė iš Paliūniškio atkeliavusi bibliotekininkė Dalia su savo mažaisiais skaitytojais. Vaikai susipažino, žaidė žaidimus, braidė upelyje. Susitikimo pabaigoje vaikai bandė prisiminti ir pakartoti bibliotekininkės Dalios surinktų žolynų pavadinimus. Iškyla buvo šauni, visiems buvo gaila taip greitai prabėgusio laiko.
Dalyviai su nekantrumu laukia kitų projekto veiklų, skatinančių aktyviai praleisti vasarą.

D. Kačkienė
J. Šimeliūnienė