Bibliotekos direktorei – garbingas apdovanojimas

Minint švietėjos, rašytojos  G.Petkevičaitės-Bitės 150-ąsias metines, 2011 m. buvo įsteigtas Lietuvos Respublikos Seimo apdovanojimas -  Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“. Džiugu, kad tarp  18-os laureatų – Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė.

Medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą. Tai yra paskatinimas, skiriamas už penkias kategorijas: 1) pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui; 2) filantropinę veiklą, ypač jaunųjų kūrėjų skatinimą ir rėmimą; 3) savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje; 4) parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą ir skleidimą; 5) visuomeniškai aktualią publicistiką.

Rajono viešoji biblioteka jau nuo 1985 metų puoselėja G.Petkevičaitės Bitės gimtinę, jos memorialinį palikimą. 2010 m. muziejus buvo atnaujintas  vykdant tarptautinį projektą  „Muziejų prieinamumo ir patrauklumo plėtra Žiemgaloje ir Šiaurės Lietuvoje“. Buvo sukurta autentiška, atspindinti G.Petkevičaitės –Bitės gyvenamąjį laikotarpį aplinka, lankytojams paruoštos edukacinės programos.  Šiuo metu įgyvendinamas Puziniškio muziejaus aplinkos sutvarkymo projektas.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“, skirtas už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui, įpareigos tolesnei prasmingai veiklai, puoselėjant G.Petkevičaitės – Bitės gimtinę – Puziniškio muziejų.

Šio medalio teikimo iškilmės laureatams vyks kovo 30 d. Panevėžyje.