Vokietijos kultūros vakaras - su Kalėdine nuotaika

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:31 Vokietijos kultūros vakaras

Vokietijos kultūros vakaras, į kurį bibliotekos darbuotojus ir lankytojus sukvietė  čia dirbanti EST savanorė Nadja Huber  ir jai talkinanti Vanessa  Nadig, savanoriaujanti Šv. Juozapo Globos namuose,  prasidėjo atrakcija  - visiems dalyviams teko atsakyti į viktorinos apie Vokietiją klausimus.

Vakaro pabaigoje teisingiausiai atsakę į klausimus buvo apdovanoti, o atsakymų teisingumą galėjo  pasitikrinti atidžiai klausydami abiejų merginų pristatymo. Nadja ir Vanessa gyvena skirtinguose Vokietijos regionuose, tad buvo įdomu palyginti  pietinės ir vakarinės Vokietijos kultūrą, gamtą, pramonės išsivystymą, netgi tradicijas. Merginoms  vertėjavo savanorė lietuvė Paula, dirbanti Molainių bibliotekoje.
Vakaro pabaigoje merginos  vaišino pačių ruoštais tradiciniais  saldumynais, kuriais yra mėgaujamasi  Kalėdinio laikotarpio metu Vokietijoje, siūlė ragauti punšo- karšto gėrimo iš  vaisinės arbatos, apelsinų ir įvairiausių prieskonių.
Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka nuo 2007 metų  įsijungė į Europos savanorių projektą  kaip savanorius priimanti organizacija. Šie metai yra penktieji, kai bibliotekoje dirba EST savanoriai. Susipažinimui jie rengia prisistatymus – prisistato patys ir pristato šalį,  iš kurios atvyko. Šiemet šis prisistatymas  sutapo su prieškalėdiniu – advento laikotarpiu.