Jaunimo iniciatyvų projektas „TERBOS, TERBIKĖS“ – keliauja po Panevėžio rajoną

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:27

 Šiuo metu Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Liūdynės bibliotekoje eksponuojama fotonuotraukų ir rankinių paroda žavi savo netradiciškumu. Tai projekto, „Terbos, terbikės“, įgyvendinto 2013 m. rugsėjo – 2014 m. rugpjūčio mėnesiais, rezultatas.

      Keturios merginos iš Panevėžio rajono (Greta Šakenytė, Greta Grigorjevaitė, Ernesta Zarankaitė ir Erika Grigorjevaitė) atliko puikų darbą. Buvo daug senų rūbų ardymo,kūrybos, kruopštaus darbo siuvant, mokymosi, verslumo, noro veikti ir smagaus laisvalaikio kartu.

      Projekto idėja buvo parodyti, kad kartais reikia minimalių sąnaudų ir išteklių, kad būtų galima sukurti neįtikėtinai daug: senų rūbų panaudojimas, naujų įgūdžių (siuvimas, modeliavimas, fotografija, grafinis dizainas) įgijimas, rajono jaunimo užimtumo ir laisvalaikio galimybės, verslumo pradžiamokslis.

        Merginų veiklos rezultatas ne tik pasiūti krepšiai ir rankinės, bet ir įgyti įgūdžiai, išmoktos pamokos, tokios kaip modeliavimas, siuvimas, darbas grupėje, organizaciniai gebėjimai, fotografija, finansų tvarkymas, partnerių paieška ir dar daug, daug kitų.

     Projekto veiklomis buvo siekiama stiprinti pamatines vertybes: kūrybiškumą, atsakingą vartojimą ir aplinkos saugojimą (nenaudojamų rūbų panaudojimas) bei suteikti projekto dalyviams įgūdžių ir žinių, kurių dėka jaunimas išbandytų save bei suvoktų kokios paprastos ir kartu neįtikėtinos gali būti verslumo idėjos. Dalyviai buvo iš skirtingų Panevėžio rajono miestelių bei paties miesto, todėl tarpusavyje pasidalino skirtingomis patirtimis, atrado draugų, bendraminčių.

      Šio projekto rezultatus atspindinti foto paroda su atrinktomis rankinėmis, maišeliais bei projektą pristatančiais lankstinukais, pabuvojusi Liūdynės bibliotekoje, toliau keliaus po kitas Panevėžio rajono bibliotekas ir pasibaigus projektui. Dalyvės tikisi, kad ši paskleista idėja įgalins ne vieną pradėti kažką svarbaus ir draugiško aplinkai.

    Daugiau informacijos: Jaunimo tarptautinės bendradarbiavimo agentūros sveitainėje www.jtba.lt, ieškok, klausk, veik!