„Viruso“ kelionė po Panevėžio rajoną tęsiasi

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:31 Skaitymai ant Varnakalnio

Aplankęs Liūdynę ir Velžį „Gerasis skaitymo virusas“  patraukė į kitą rajono kraštą – savaitėlei apsistojo Krekenavoje. Čia vyko du renginiai – jaunieji skaitytojai džiaugėsi nuostabiu rudeniu ant poeto Maironio pamėgto Varnakalnio, o po savaitės  miestelio  bibliotekoje vyko susitikimas su psichologais Vaida Joneliūkštyte ir Nerijumi Ogintu.

Miško biblioteka tapusiame Varnakalnyje moksleiviai skaitė pamėgtų kūrinių ištraukas, mylimų poetų eiles – vyko skaitymas netradicinėse erdvėse.    Buvo prisimintas šias vietas labai mėgęs poetas Maironis.  Įdomu  buvo klausyti jaunųjų skaitytojų minčių apie knygas, apie skaitymą, skanauti žolelių arbatą.
Krekenavos bibliotekoje viešėjo psichologai Vaida Joneliūkštytė ir Nerijus Ogintas.
Pastarajame renginyje psichologai patrauklia forma pasakojo apie skaitymą ne tik kaip laisvalaikio praleidimo būdą, ne tik  kaip žinių įgijimo galimybę, bet pristatė šį užsiėmimą kaip biblioterapinę priemonę. Paaugliai buvo įtraukti į įvairiausius žaidimus, atliko užduotis, dalijosi mintimis apie knygas :skaityti ar rasti kitą užsiėmimą?
Po truputį projektas eina į pabaigą, bet visų, mėgstančių knygas, dar laukia baigiamasis projekto renginys – susitikimas su rašytoja Kristina Gudonyte, „Blogos mergaitės dienoraščio“ ir kitų knygų paaugliams autore.
Renginys vyks  lapkričio mėn. 12 d. rajono viešojoje bibliotekoje (Beržų g. 50).