„Mūsų miestelių“ paroda pristatyta bibliotekos lankytojams

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:31 D. Dirsės parodos pristatymas

Balandžio 3-iosios pavakarę  bibliotekos skaitytojai buvo pakviesti į susitikimą su menininku, Metų Mokytoju Daliumi Dirse.

Jau nuo balandžio pradžios užsukančius į biblioteką lankytojus  pasitinka nauja paroda - Daliaus Dirsės „Mūsų miesteliai.“ Aliejumi ant drobės tapyti paveikslai, piešti daugiausia  iš natūros,  puikiai dera  bibliotekos erdvėje. Paveiksluose nesunkiai galima atpažinti žinomas mūsų krašto vietas - Paberžę, knygnešių šventovę Ustronę, Troškūnų vienuolyną.  
Pristatydamas savo darbus autorius Dalius Dirsė kalbėjo :  „Užfiksuoju tai, ko greit nebeliks. Pastaraisiais metais Lietuvos vaizdai, ypač kaimuose, sparčiai keičiasi, daug kas nyksta. Žinoma, kaimas atsinaujina ir tai vyksta gražiai – ūkininkai plečia savo valdas, sodybų savininkai puoselėja aplinką, tačiau atsiranda naujos pastatų formos, kita architektūra, kita puošyba. Retai bepamatysi vaizdus, kur pastatai tarsi suaugę su gamta, su augalija“.
Malonu buvo lankytojams atpažinti jiems mielas vietas, jaukius gamtos kampelius, pastatus,  tad parodos pristatymas vyko tarsi  nuoširdus pasikalbėjimas su dailininku.
Jaukią atmosferą dar labiau sušildė nuoširdžios Naujamiesčio vidurinės mokyklos  jaunųjų muzikantų  „No Name" grupės dalyvių Šarūno Kizlos, Austės Bojarinaitės, Martyno Jociaus, Julijos Dirsytės  atliekamos dainos.
Paroda bibliotekoje eksponuojama iki balandžio 30 d.
Maloniai kviečiame

Informaciją parengė
Vyr. bibliotekininkė D. Pamerneckytė