Pristatyta Paįstrio mėgėjų teatro veikla

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:31 Paįstrio vaikų ir jaunimo teatras

Panevėžio rajono viešojoje bibliotekoje Tarptautinės teatro dienos proga vyko renginys „Nutiesti tiltai tarp – žiūrovų ir teatrų“. Paįstrio kultūros centro vadovė, režisierė, Tarptautinio mėgėjų teatrų festivalio „Tiltai“ organizatorė Daiva Kiršgalvienė pristatė mėgėjų teatro veiklą.


Pirmasis festivalio renginys, skirtas dramaturgo Gabrieliaus Landsbergio-Žemkalnio 150-osioms metinėms paminėti, vyko 2002 m. birželio 8-9 d. Nuo pat festivalio pradžios organizatoriai stengėsi taip sudaryti repertuarą, kad jame būtų mėgėjų teatrų iš kuo įvairesnių Lietuvos regionų: Šakių, Telšių, Rokiškio, Kupiškio bei Panevėžio rajonų.
Paįstriečiai šiame festivalyje parodė Daivos Jackevičienės režisuotą spektaklį Doloresos Kazragytės „Pirelli“.
Kasmet plėtėsi festivalio erdvės ir daugėjo žiūrovų. 2011 metais renginys jau peraugo ne tik miestelio, bet ir Lietuvos ribas – mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“ tapo tarptautiniu.
Šiais, 2014-ais metais, vyks jau tryliktasis festivalis - išsiuntinėtos anketos mėgėjų teatrams, derinama festivalio programa.
Paįstrio vaikų ir jaunimo teatras „ Skruzdėlė“ ruošiasi 2014-ųjų metų Lietuvos Dainų šventei „Čia mano namai“. Vaikų ir jaunimo teatrai programoje „Mūsų metai“ rodys nenutrūkstamą gyvenimo ir gamtos ciklą – metų laikus. Paįstrio jaunieji aktoriai pasirinko žiemos vaizdelius. Ši literatūrinė kompozicija buvo pristatyta renginyje Panevėžio rajono bibliotekininkams.

Vyr. bibliografė kraštotyrai Vidmanta Trečiokienė