Sigutės Ach paroda "Sparnuotai ir nerimtai"

Atnaujinta: Trečiadienis, 18 lapkričio 2020 12:31 S. Ach paroda bibliotekoje

Ilgai laukta dailininkės, vaikiškų knygelių iliustratorės Sigutės Ach paroda pagaliau atvyko į Panevėžį. 2013 metais keliavę po įvairiausius Lietuvos kampelius, visam kovo mėnesiui Sigutės Ach darbai apsigyveno Panevėžyje, Beržų gatvės bibliotekoje.

Sigutė Ach – dailininkė ir pasakų vaikams rašytoja, juokais vadinama pačia nerimčiausia Lietuvos kūrėja, mat paklausta, ką veikia, šypsodamasi atsako: „Nieko rimto“.
Už tokią iš pirmo žvilgsnio nerimtą, tarsi juokais, netyčia atsiradusią žaismingą kūrybą ši dailininkė Lietuvoje mylima jau daugiau kaip dešimtmetį. Piešti miniatiūras, atvirukus, iliustracijas vaikų knygoms ir rašyti tekstus Sigutė Ach pradėjo 1995 metais.
Dailininkės parodą „Sparnuotai ir nerimtai“ sudaro vaikiškų knygų iliustracijos. Menininkės darbai puošia leidyklos „Nieko rimto“ knygų puslapius, o jų gerbėjų galima rasti ne tik Lietuvoje, bet ir tokiose šalyse kaip JAV ar Japonija. Leidykla šią parodą paruošė keliavimui po Lietuvos bibliotekas ir kitus kultūros židinius. Prioritetas skiriamas regionams ir nuo didmiesčių nutolusiems rajonams. „Didžiųjų miestų gyventojai turi daugiau galimybių ir progų aplankyti įvairius kultūrinius renginius, o į regionus teatrai, parodos ir įvairūs meno projektai užsuka rečiau. Tačiau išskirtinių ir unikalių erdvių tokiems renginiams čia galima rasti su kaupu“, – sakė Sigutė Ach.
Paroda rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Beržų 50) veiks iki kovo 31 d.